Adrian Newey.Foto: BRANDON MALONE
Õhtuleht.ee 26. märts 2015 14:55
F1 meeskonnale Red Bull mootoreid tarniva Renault' tegevdirektor Cyril Abiteboul süüdistab Red Bulli tehnilist juhti Adrian Newey't ja tiimijuhti Christian Hornerit valetamises.

Red Bulli ja Renault partnerlus keeras hapuks juba eelmisel aastal, kui Mercedes F1-sarja täielikult valitses. Enne seda oli Red Bull aastatel 2010-2013 võitnud Sebastian Vetteliga neli järjestikust maailmameistritiitlit.

"See on frustreeriv, kui meil on mootor, mis on teistest kõvasti maas. Tunneli lõpus pole ka mingisugust valgust," rääkis Newey paar nädalat tagasi. Horneri sõnul on Renault mootoriga võimatu sõita. "See on arusaadav, et nad on omadega sassis," arvas Horner.

Abitebouli sõnul on raske töötada partneriga, kes valetab. "Adrian on šarmikas mees, kes on üks parimaid insenere, kuid ta on terve oma elu mootoritarnijaid kritiseerinud. Newey on liiga vana, et oma teguviise muuta."

Vormel-1 hooaja teine etapp sõidetakse sel nädalavahetusel Malaisias ning Prantsusmaa autofirma kõrge ametniku sõnul ei kaota Red Bull Mercedesele vaid mootori tõttu. Kehvem on ka näiteks autokere ehitus.