NII SEE JUHTUS: Eesti sai Šveitsilt kindla kaotuse (7)

Õhtuleht.ee, 27. märts 2015 23:38
Seferovic of Switzerland celebrates his goal against Estonia with team mates during their Euro 2016 Group E qualifying soccer match at Swisspore arena in Luzern Haris Seferovic of Switzerland (3rd L) celebrates his goal against Estonia with team mates during their Euro 2016 Group E qualifying soccer match at Swisspore arena in Luzern March 27, 2015. REUTERS/Ruben SprichFoto: RUBEN SPRICH
Eesti jalgpallikoondis jätkas mängudega EM-valiksarjas, kui võõrsil mindi vastamisi viimase MMi kaheksandikfinalisti Šveitsiga. Väljakuperemehed võtsid kindla 3:0 võidu.
23:58

Teistes meie grupi mängudes nahutas Inglismaa Leedut 4:0 ja Sloveenia 6:0 San Marinot.

23:38

Kohtumine on lõppenud Šveitsi 3:0 võiduga.

23:38

23:36
ottjarvela

Šveits - Eesti 0:3. Tasemevahe muidugi, aga ega see lohuta. Ikka ebameeldiv tunne. Liiga lihtsalt tuli see kaotus. Võitlus jäi ära.

23:31

Eesti viimane vahetus: Zenjov välja, Rauno Alliku platsile.

23:23

3:0. Haris Seferovic rammib palli puuri.

23:20

Šveitslased löövad kolmanda, kuid suluseis ja värav ei loe. Tõsi, telekordus suluseisu otseselt ei näita...

23:15

Päris kenasti kokku heegeldatud rünnak Eestilt, kuid Ojamaa pealelöök jääb nõrgakeseks.

23:12

Viljar Voog, Luzern

Alumiseks poolikuks langenud Vassiljev omab seal palju rohkem ruumi mängu juhtida. Kahjuks tähendab see, et tal on vähem võimalusi väravale kõmmutada, aga selleks on meil nüüd platsil Kruglov. Vahelduseks on see Šveits, kes mängu tapab.

23:10

23:09

Montenegro ja Venemaa matšiga on vahepeal uuesti alustatud, raketiga pähe saanud Igor Akinfejev viibib aga haiglas.

23:06

Eesti teine vahetus: Aleksandr Dmitrijev välja, Dmitri Kruglov platsile.

23:02

Ojamaa näitab kohe ka oma kiirust, kuid tsenderdus jätab pisut paremat soovida.

23:01
ottjarvela

@ArtoAas Eesti alg11-st 5 mängijat tulevad mängule @premiumliiga tempo pealt. See on lähtekoht. Paraku. Vastas on Serie A ja Bundesliga.

23:00

Eesti esimene vahetus: Henri Anier välja ning Henrik Ojamaa platsile.

22:55

Ilmselgelt tahtlikult käega palli teekonna peatanud Aleksandr Dmitrijev saab kollase kaardi.

22:51

Kostja teine pomm noolib juba värava ristnurka, aga natukene veel mööda. Ootame kolmandat.

22:50

... see ei kujuta endast aga eritlist ohtu.

22:49

Teenime kohe nurgalöögi...

22:49

Teine poolaeg on alanud!

22:47

Eesti koondise abitreener Janno Kivisild: "Nende tugevad ja meie nõrgad küljed tulid väga hästi välja, eriti nende paremal ehk meie vasakul äärel. Poolaja lõpus asi siiski paranes."

"Kindlasti tulevad teisel poolajal vahetused, kuid kes täpselt, seda peab veel arutama," lisas Kivisild.

22:44

Meie grupi ülejäänud kohtumistes juhib Inglismaa 2:0 Leedu vastu ning Sloveenia 1:0 San Marino vastu.

22:40

Eesti meeskonnas oli avapoolajal kaks täiesti nähtamatut mängijat - Anier ja Ilja Antonov, kellest esimese kaitseks tuleb öelda, et Pehrssoni mängujoonis oli suuresti tema kolleeg Zenjovi peale üles ehitatud. Teiseks poolajaks peab Eesti ilmselt loobuma viie kaitsjaga mängimisest, sest kaotada pole enam midagi. Söödumäng keskväljal võiks selle mängu initsiatiivi vähemalt natukenegi meie kasuks kallutada

22:36

Šveitsi jalgpalliliit väidab, et tänane mäng on 14 500 piletiga välja müüdud, ent tribüünil on silmaga hinnates vähemalt tuhat vaba tooli. Enne mängu lõppe tuleb neid veel juurde, sest vähemalt esimese poolaja põhjal ei ole ses kohtumises mingit pinget ja enne liiklusummikuid teele saada tundub väga ahvatlev idee.

22:33

Esimene poolaeg on lõppenud, Šveits juhib igati teenitult 2:0.

22:33

22:33
ottjarvela

Poolaeg 2:0 Šveitsile. Ei mingit teerulli alla jäämist, aga meisterlikkus on vastasel selgelt parem kui Eestil. Ja see ongi asju otsustanud.

22:32

Sergei Zenjov saab kollase kaardi.

22:27

Esimesed kolm meest, kes Eesti poolelt sooja tegema saadetakse on Joel Lindpere, Rauno Alliku ja Gert Kams - loogilisem näib neist esimese liitumine ja ehk Henri Anieri asemel, kes on seni olnud täiesti nähtamatu.

22:18
22:15

Šveits lööb 27. minutil teisegi, kui kauglöögi virutab Pareiko selja taha Granit Xhaka.

22:14
ottjarvela

Šveits 2:0 ees. Kollektiivne värav. Šveits oli kollektiivselt Eestist osavam ja täpsem ning lõi selle tulemusel värava.

22:13
UEFAcomIanH

Estonia were just getting back into it when SUI scored their second - Xhaka with too much time to line up his shot #EURO2016

22:11
ottjarvela

Klavani kõigi audisissevisete ajal vastase trahvikasti läkitamine tuletab meelde Viggo Jenseni, kui Raio kilometraaž oli meeskonna suurim.

22:05

Šveits läheb 17. minutil kohtumist 1:0 juhtima, kui lahti mängitud nurgalöögi järel suunab peaga palli Pareiko selja taha keskkaitsja Fabian Schar.

22:05
ottjarvela

Šveits 1:0 ees. Nurgalöögi jaoks plaanitud kombinatsioon teostati kahjuks suurepäraselt ja meisterlikult. #SUIEST

22:00
22:00
ottjarvela

Eesti mängib sisuliselt 5mehelise kaitseliiniga (Teniste, Jääger, Klavan, Mets, Kallaste). Viimati ilmselt Roman Ubakivi ametiajal (94-95).

21:58

Kostja esimene pomm lendab mõned meetrid üle värava - kalibreerimine jätkub.

21:56

Eesti mänguplaan on lihtne: suruda tempo võimalikult aeglaseks ja rünnakul mängida Sergei Zenjovi kiirusele, kes on endisest Arsenali mehest Johan Djouroust selgelt väledam.

21:54
21:54
JBcommentator

German referee is taking the players from the field after the incident. Akinfeev has been stretchered off.

21:53

Eestilt pealelöögiüritus, kuid mingit ohtu see endast ei kujuta.

21:53

Muudest mängudest:

Montenegro - Venemaa kohtumine ei saa kesta minutitki, kui Venemaa väravavaht Igor Akinfejev saab pihta tribüünilt visatud suitsupommiga (raketiga?). Mäng katkestatakse

21:51

Mängu alustuseks on Eesti sisse võtnud 5-3-2 asetuse, keskmine keskkaitsja on Tagnar Klavan, kelle paremal käel mängib Enar Jääger ja vasakul Karol Mets. Tipuründaja on vähemalt esialgus Sergei Zenjov

21:48

Kohtumine on alanud!

21:48

21:46

Šveitsi hümnile laulis hingestatult kaasa ka kohal viibiv FIFA president Sepp Blatter.

21:45
ottjarvela

Ragnar Klavani 100 koondisemängu 29aastasena on muidugi väga vägev ja austust vääriv saavutus! #Raku100!

21:44

Hümnide aeg, veel enne seda sai Eesti koondise eest täna sajandat korda platsile jooksev Ragnar Klavan kätte väikse aumärgi.

21:43
ottjarvela

Väga raske mäng, igatahes. Aga raskused on olemas selleks, et nad ületada! Proovime ja usume! Heia, Eesti!

21:40

"Hetke parim koosseis," kinnitas Eesti koondise abiteener Janno Kivisild ETV-le antud intervjuus, lisades, et mängida tuleb kaitsest lähtuvalt.

21:39

Staadionil tutvustati meeskondade koosseise ja Šveitsi peatreener Vladimir Petkovici nime ajal oli aplausi sisse kuulda ka vilekoori - on viimasel ajal arutatud, et mees ei oska oma mängijatega suhelda ning kutsub koondisesse liialt palju immigranditaustaga pallureid.

21:32

Kiire meeldetuletus ka sellest, et väljaku olukord ei ole siin just parimate killast. Üks kohalik ajaleht võttis olukorra pealkirjas kokku: "Luzerni liivakast".
Loogika ütleb, et see on ainult vesi Eesti veskile.

21:30

Soojendus on lõppenud. Avavileni jäänud veel 15 minutit. Sees on kerge optimismitunne.

21:17

Multikultuurse Šveitsi omapära: kohalik rahvusringhääling teeb platsi äärest kolme stuudiot - saksa, prantsuse ja itaaliakeelset.

21:16

Tervitusi ka neile 120 vaprale Eesti fännile, kes reisi kaugele Švetisi ette võtsid

21:13

Staadionil kaigub Sunrise Avenue "Hollywood Hills" - kuna meil on sama hümn, arvasid šveitslased ilmselt, et eestastele meeldib ka Soome muusika. Õnneks on see väga hea pala!

21:13

Viljar Voog, Luzern:

Väljak on meeldivalt sinine. Üle tüki aja näeb koondises keskväljapaari Vassiljev-Dmitrijev.

21:09

Algkoosseisud veelkord ja graafiliselt:

20:57

Swissporarena ümber olnud liiklusummikud püüdsid kinni ka Eesti koondise - meeskond hilines staadionile pea 30 minutit!

20:54

Paar sõna ka Swissporarenal valitsevatest ilmastikuoludest - soojakraade on kindlasti ühekordse arvu jagu, ent veel ei ole ka kahju, et kindad hotelli jäid. Täna on Luzernis sadanud nii vihma kui rahet, ka päikest on näinud ohtralt nagu näitab järgnev pilt:

Et teha mastaapide mõistmine veidi kergemaks - need kaks väikest tulpa all vasakus nurgas on Swissporarena kõrval asetsevad 20+korruselised majad.

20:51

Eesti koondislased käisid enne soojenduse algust väljakuga tutvumas (pildil oma 100. koondisemängus väljakule jooksev Ragnar Klavan). Esimesena tuli tunnelist välja Konstantin Vassiljev, tegi kähkuka ja läks kohe tagasi riietusruumi - loodetavasti väravalöömissaapaid jalga panema

20:42

Meenutagem siinkohal põgusalt ka Šveitsi seiklusi mullusuvisel MMil: alagrupis alistati esmalt 2:1 Ecuador, seejärel kaotati 2:5 Prantsusmaale ning alagrupiturniiri viimases matšis alistati Honduuras 3:0.

Kaheksandikfinaalis madistati Argentiinaga kui võrdne võrdsega, napp 0:1 kaotus tuli vastu võtta alles lisaaja lõpu eel löödud väravast:

20:25
Viljar Voog

Viljar Voog Luzernist

Tere õhtust ka siit Lutzernist. Nagu näha on tänane mäng kohale tõmmanud ka väga nimekaid külalisi: Šveitsist pärit FIFA president Sepp Blatter isiklikult on matši väisamas.

Meid huvitab aga loomulikult matš, mitte jalgpalliadministraatorid ja saan kinnitada, et Eesti koondis on Swissporarenale kenasti kohale jõudnud.

20:24

FIFA president ise on kohal!

20:04
UEFAcomIanH

FIFA president Sepp Blatter is here for the game & to lend support to SUI women's team #EURO2016 #EURO2016Qualifiers http://t.co/fpYp3bjmfU

19:27

Muidugi mõista pakub erilist põnevust keskkaitsepaar Klavan - Jääger: mõlemad mehed on küll erakordselt kogenud, kuid Jääger on meile tuttav ennekõike paremkaitsja koha pealt. Lisagem siia juurde ka tõiga, et pikalt klubi otsinud Jääger ei saa mängupraktikaga just eriliselt hiilata.

19:24

Seega pani Õhtuleht tänast koosseisu ennustades 100%-liselt pihta:

19:20

Eesti algkoosseis on selgunud!

Eesti: Sergei Pareiko, Taijo Teniste, Enar Jääger, Ragnar Klavan, Ken Kallaste, Ilja Antonov, Aleksandr Dmitrijev, Karol Mets, Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Henri Anier.

19:15

Valikmänge peetakse täna ka gruppides C ja G.

C-grupis kohtuvad Hispaania - Ukraina, Makedoonia - Valgevene ja Slovakkia - Luksemburg, G-grupis aga Liechtenstein - Austria, Moldova - Rootsi ja Montenegro - Venemaa. Tabeliseisud:

C:

G:

19:13
ottjarvela

Ragnar Klavan on 9. Eesti 100 koondisemängu klubi liige. Ees ootavad Reim, Kristal, Oper, Poom, Viikmäe, Piiroja, Jääger ja Zelinski.

19:05
18:58

Lisaks Šveits - Eesti kohtumisele madistavad E-alagrupis ka Inglismaa - Leedu ja Sloveenia - San Marino, needki mängud algavad kell 21.45.

Tabeliseis:

18:09

Tõepoolest, 1994.a MM-valiksarjas läks Eestil Šveitsiga pehmelt öeldes õnnetult, kui kahe mängu summas kaotati vastastele 0:10, seejuures kodumatšis tuli vastu võtta 0:6 saun...

Siiski, paar ilusamat hetke selles mängus eestlaste jaoks ikkagi oli...

18:03
merililuuk

Eesti praeguse jalgpallikoondise juures on üks inimene, kes sai toona (93-94) Šveitsi 0:10 sauna tunda. Mart Poom! #seekordlähebehkparemini

17:59

Viljar Voog raporteerib Luzernist, et mängu võõrustava Swissporarena muruplats on "harilik märtsi eri".

17:56

Tänase mängu peakohtunikuks on hollandlane Danny Makkelie - väidetavalt rahulik ja õiglane vilemees, kes siiski vajadusel kaartidega ei koonerda: