PÄÄSTJA: Klaas-Jan Huntelaari (külili) 92. minuti värav päästis Hollandile EM-valikmängus Türgi vastu 1:1 viigi. Pildil võitleb Huntelaariga Serdar Aziz. Foto: Reuters/Scanpix
30. märts 2015, 07:00

Holland tuli rongi alt välja

Mullu suvel MMil poolfinaali jõudnud Hollandi jalgpallikoondis on EM-valiksarjas jätkuvalt raskustes. Sügisel Islandile ja Tšehhile kaotanud Tulpidemaa pääses kodus Türgi vastu kaotusest tänu Klaas-Jan Huntelaari 92. minuti väravale.

Hollandile 1:1 viigi toonud värava sünnis oli kõvasti õnne – Wesley Sneijderi pealelöök tabas Huntelaari vastu kukalt, kust muutis suunda ja põrkas Türgi väravasse. Tänu viigile säilitas Holland A-valikgrupi tabelis kolmanda koha, kaotuse korral lubatuks Türgi endast mööda.

Samas valikgrupis oli suurele üllatusele lähedal Läti, kes viigistas võõrsil seni täiseduga mänginud Tšehhiga 1:1. Aleksejs Višnakovsi 30. minuti juhtväravale vastasid võõrustajad alles 86. minutil, kui tabas Vaclav Pilar.

Tšehhile kaotab punktiga eelmises MM-valiksarjas play-off’i jõudnud Eesti koondise homne vastane Island, kes alistas võõrsil 3:0 Kasahstani. Islandi avavärava lõi pika pausi järel koondisesse naasnud ründekuulsus Eidur Guudjohnsen. Tema ja meeskonna kapten Aron Gunnarsson jäävad aga perekondlikel põhjustel Tallinnas toimuvast mängust kõrvale.