Vormel 1

Vettel: tahan end purju juua! 

Õhtuleht.ee, 30. märts 2015 07:00
Ferrari piloot Sebastian Vettel rüüpab võidušampust. Foto: AFP/Scanpix
Vormel 1 MM-sarja teine etapp Malaisias, Sepangi ringrajal valmistas meeldiva üllatuse – vastupidiselt eeldustele jäi Mercedes võidust ilma. Selle napsas hoopis neljakordne maailmameister, esimest hooaega Ferrari roolis istuv Sebastian Vettel.

Ootamatu edu tõttu unustas sakslane autasustamispoodiumil intervjuud andes etiketi ja diplomaatia ning rääkis südamest. "Ma pole päris pikalt esikohta võitnud (viimati 2013. aasta Brasiilia Grand Prix’l – toim) ja seisan siin esimest korda Ferrari piloodina. Talvel meeskonna vahetamine (Vettel siirdus Red Bullist Ferrarisse – toim) oli minu jaoks suur muutus, aga mind tervitati Ferraris fantastiliselt. Olen võidu üle väga uhke. Alistasime Mercedese puhtalt ja ausalt. See on võimas saavutus ja meie vormel on samuti võimas. Tahan võitu tähistada ja õhtul joone end purju!"

Samal teemal

Teiselt kohalt startinud Vettel tõusis liidriks, kui Mercedes kutsus valitseva maailmameistri Lewis Hamiltoni turvaauto rajale saabudes boksi. Rehvide komplekte ja boksipeatuste ajatamist kätkenud taktikavõitluses oli sedapuhku edukam Ferrari. Vormelifännid võivad aga rõõmsalt tõdeda, et tühiseks võib osutuda kartus nagu kulgeks terve 2015. aasta hooaeg Mercedeste ülemvõimu all.

Kui Vettel polnud võitu maitsnud 20 MM-etappi, siis Ferrari suisa 35. Nende eelmine esikoht tuli 2013. aasta Hispaania Grand Prix’l, kui võitis Kimi Räikköneni üle, sest soomlane startis alles 11. positsioonilt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee