Tallinna Selver - Pärnu VK 0:3Foto: Teet Malsroos
Viljar Voog 30. märts 2015 21:02
Eesti vollemeistrivõistluste esimene finalist on Pärnu võrkpalliklubi, kes alistas ootamatult ühekülgseks kujunenud poolfinaalseeria viimases mängus Tallinna Selveri 3:0 ja oli sama skooriga parem ka mängude kokkuvõttes. STATISTIKA

Et 0:2 kaotusseisust saatusejumala arvates Selverile veel küllalt polnud, haigestus enne tänast poolfinaali ka nende libero Johan Vahter. Kuna meeskonna itaallasest nurgaründaja Frederico Marretta ei saa jalavigastuse tõttu niigi korralikult hüpata, saadeti tema kaitsemängijana platsile ning harilik varulibero Deniss Losnikov ülendati ründajaks.

Harjumatu süsteem vajas sissetöötamist ja pärnakad said avageimis kähku sisse 10:6 eduseisu. Vaikselt hakkas sujuma ka Selveri mäng ning tõusude ja mõõnadega kulgenud geimis said nad lõpuks vahe ühepunktiliseks – 19:20. Pärnakate peatreener Avo Keel haistis ohtu, võttis aja maha ja kustutas selverlastes süttinud leegi: Lincoln Williams virutas järgmise palli auti, Losnikov ei saanud esmalt jagu Hindrek Pulga ühesest blokist, lõi järgmise rünnaku mööda ja Marretta kehv vastuvõtt sundis seejärel ka Williamsi blokki ründama. 24:19 seisul eksis rängalt Pärnu kasuks ka kohtunikenelik, ent geimi lõpetanud punkti teistpidi andmine lõpptulemusele vaevalt suurt mõju oleks avaldanud.

Teises geimis kulges mäng juba tasavägisemalt, ent Pärnu näitas üles selgelt paremat blokimängu ning oli paratamatu, et varem või hiljem vahe sealt kärisema hakkab. Esimest korda libisesid nad eest Lossnikovi löögile ette pandud seinast 9:11 seisul. Korraks said tallinlased veel vahe ühele silmale, ent Pärnu järjest kaitses üles toodud pallid viisid nad teisele tehnilisele puhkepausile juba 16:12 eduseisus. Selver vahetas ka sidemängijaid, ent asjatult: lõppskoor külalistele 25:17.

Selveril oli seega viimase geimi eel selg vastu seina – kaks mängu kaotatud, esimesed kaks geimi samuti – pronksikohtumised terendasid. Kahjuks ei pakkunud see sein tuge: viimast korda oldi ees 2:1 ja siis viisid Kardo Kõresaare, Pulga ja Timo Tammemaa järjest toodud silmad juhtima juba Pärnu ning tagasi nad ei vaadanud: esimene tehniline mõtlemispaus külalistele 8:4, teine pärast paari lihtsamat eksimust 16:14 ja poolfinaalseeria viimase punkti tõi Kõresaar, kes pani 25:20 seisuks bloki ette Oliver Oravale.

Pärnu finaalivastane võib selguda juba homme, kui TTÜ võõrustab Tartu meeskonda. Emajõelinlastel on kaitsta 2:0 eduseis.