Eesti viigistas Raio Piiroja lahkumismängus Islandiga (22)

Õhtuleht.ee, 31. märts 2015 21:12
Raio PiirojaFoto: LAURA OKS
Eesti jalgpallikoondis kohtus täna Raio Piiroja lahkumismängus Islandiga ning viigistas kohtumise 1:1. Päevakangelane Piiroja sai pallida 12 minutit ning oli küllaltki aktiivne. Kuigi temalt väravat ei tulnud, siis hoolitses Konstantin Vassiljev selle eest, et Rurik Gislasoni tabamus Sinisärke ei alistaks.
22:17

"Ära karda, mängi enda mängu ja ole enesekindel," olid sõnad, mida lausus Magnus Pehrsson Rauno Allikule, kes tegi väga hea mängu.

22:14
Magnus Pehrsson

"Mängu algus nihkus viis minutit (põhjuseks polnud Raio Piiroja pärjamisega seotud tseremoonia, vaid Islandi meeskond tuli riietusruumist kokkulepitust 4 minutit hiljem välja – toim) ja meie soojendus nihkus lahtilöögist liiga kaugele. Kui on paika pandud aeg, millal mäng peab algama, siis peab mäng sel ajal ka algama!" oli koondise peatreener Magnus Pehrsson (õigustatult) pahane

21:02
21:01

Tänan jälgimast, kuid ärge meie lainelt veel ära kaduge, sest tulemas on värsked kommentaarid päevakangelastelt.

21:01

Eesti viigistas kodus Raio Piiroja lahkumismängus 1:1 Islandiga, meie värava sai kirja Konstantin Vassiljev. Mängiti hästi, seda eriti äärtel, kus oldi teravad ja otsustavad. Ütleme nii, et mängupilt võrreldes Šveitsi kohtumisega oli vaat et kui öö ja päev.

21:00

Ja mäng on läbi!

20:59

Eesti otsib viimastel minutitel võiduväravat, kuid islandlased peavad vastu.

20:57

Mängule on lisatud kolm minutit.

20:57

Eesti vahetab: Aleksandr Dmitrijev välja, Ilja Antonov sisse.

20:56

Finnbogason teeb hea löögi, kuid Aksalu tõrjub palli üle otsajoone! Nurgalöögist jääb pall aga eestlastele.

20:55

Ken Kallaste mängib ennast 16. meetri pealt kaunilt löögile, kuid selle Islandi väravavaht tõrjub kindlalt. Polnud hab sooritus.

20:54

Vassiljev pärast värava löömist.

20:52

Ja vahetus saab teoks!

20:52

Kui Kams mängu tuleb, siis vahetab ta välja paremkaitsja Taijo Teniste.

20:51

Kohe on sisse tulemas ka Gert Kams.

20:50

Nüüd teenib nurgalöögi Island, mis mängitakse lühidalt lahti, lõpuks jõuab pall Eesti kätte.

20:50

Island vahetab: värava löönud Gislason välja, Birkir Saevarsson tuleb mängu.

20:48

Muide, Vassiljevi värav oli Eesti koondisele Magnus Pehrssoni käe all 9.

20:47

Eestile kolmas nurgalöök, kuid seegi läheb Islandi kaitsjate saagiks.

20:46

Konstantin Vassiljevi väravat saab näha SIIT.

20:45

Kohtumise esimene kollane kaart läheb Islandile ja selle teenib vea eest Olafur Skulason.

20:42

Zenjov on mitmeid kordi silma jäänud sellega, et kuigi avanemised ja paar esimest sammu on head, siis see lõpp-produkt jääb tal ikka kehvaks. Satub justkui paanikasse. Vassiljev kontrollib mängu.

20:42

Eesti esimesed vahetused: sisse Purje ja Raudsepp, välja Kruglov ja väga hea mängu teinud Rauno Alliku.

20:41

Kui hästi taas Eesti vasturünnakul tuleb! Vassiljev leiab väga hea sööstu teinud Zenjovi, kelle pallipuude on aga väga kehv ja nii läheb suurepärane võimalus kaotsi. Oleks olnud väravavahiga silmitsi.

20:40

Ka Andreas Raudsepp teenib täna veel mänguaega.

20:39

Eesti on planeerimas vahetust, sisse tuleb Ats Purje.

20:37

Zenjov pääseb paremast äärest tulles kasti, kuid Alliku ei saa tema söödule jalga vahele panna ja Island klaarib lõpuks palli. Seni on Eesti mäng äärtel olnud väga hea ja terav. Nii jätkata, seltsimehed!

20:36

Eesti meesteni see aga ei jõua ja pall läheb üle Islandile.

20:35

Taijo Teniste tsenderdus saab rikošeti ja nurkalöök Eestile. Andma läheb taas Kruglov.

20:34

Pallivaldamine on 52-48 Islandi kasuks ehk mäng on ka selle statistilise näitaja poolest küllaltki võrdne.

20:33

Tänasel Raio Piiroja lahkumismängu on tulnud vaatama 5334 pealtvaatajat. Võiks ju rohkem olla, ei?

20:33

Just nii saatsid arvukad pealtvaatajad Raio "ninakaitse" prillidega oma lemmiku platsilt ära

20:33
ottjarvela

Raio Piiroja lahkumismängu publikuarv 5334. Soliidne.

20:32

Palli taga Dima Kruglov, kuid nahkkera lendab üle kõigi peade.

20:32

Zenjov pääseb paremast äärest läbi ja teenib nurgalöögi!

20:31

See aga endast ohtu ei kujuta.

20:31

Rikošett toob Islandile nurgalöögi.

20:30

Islandlased jõuavad ilusti kasti ja avaneb ka väga hea löögivõimalus, mille Enar Jääger ennastsalgavalt blokeerib. Võitle, Eesti, võitle!

20:29

Vassiljevi värava kohta tuleb öelda, et kohati tundus nagu oleksid tema kehapetted olnud liiast ja mees oleks maha prantsatanud, kuid õnneks oli see ilme näiline.

20:28

Vahepeal toimus ka vahetus Islandi poolelt: välja Emil Hallfredsson, sisse Runar Sigurjonsson.

20:27

Island otsib viigiväravat, kuid Eesti kaitse püsib.

20:25

Konstantin Vassiljevi teele saadetud pall, mis väravas maandus.

20:23
ottjarvela

Mis sisse ei lähe, saab sisse löödud! Avapoolajal Islandi vv taha takerdunud Kostja Vassiljev keerab Islandi kaitsja jalad sõlme ja 1:1!

20:22

Võib öelda, et Eesti on seda viigiväravat igati teeninud.

20:22

Konstantin Vassiljev võidab keskväljal palli ja pääseb koos Sergei Zenjoviga kahe Islandi mehe vastu, Kostjalt kenad petted ja nõrk, kuid täpne löök 16. meetri pealt Islandi puurivahi selja taha. Super!

20:21

MU DAAMID JA HÄRRAD, SEIS ON 1:1!

20:21

VÄRAAAAAAAAAAAAV!

20:17

Kuniks teine poolaeg hoo sisse saab, siis on õige hetk rääkida vahetustest, mida Islandi meeskond tegi tervelt neli: sisse tulid Johann Gudmundsson, Ragnar Sigurdsson, Ari Skulason ja üks härra veel, kes kahjuks märkamata jäi. Esimesed kolm vahetasid välja Jon Bödvarssoni, Jon Fjolusoni ja Hördur Magnussoni.

20:15
ottjarvela

Rauno Alliku mäng mulle täna väga meeldib.

20:14

Konstantin Vassiljevi supermoment esimese poolaja lõpus, mille Islandi väravavaht kahjuks tõrjus.

20:12

Ja läksime!

20:10

Teine poolaeg on kohe algamas, mängijad on väljakul!

20:07

Muide, hetkel mängib sõpruskohtumist ka Šveits, kellelt hiljuti võõrsil 0:3 sugeda saime. Tänaseks vastseks USA, kes matši ka Brek Shea väravast poolaja viimasel minutil juhib.

20:04

Rurik Gislason on 9. minutil palli Eesti väravasse löönud.

20:03

12. minutil mängust lahkunud Raio Piiroja sai õnnitleda ka peatreener Magnus Pehrssoni käest. Raiolt igati väärikas viimane mäng.

19:58

Sellega on eesimene poolaeg ka läbi, seis on Islandi kasuks 1:0. Eesti on olnud aga väga sümpaatne, Islandi ääred on meie meeste jaoks kui läbikäiguhoov ja tsenderdusi antakse ohtralt. Kõik nad ei pruugi niivõrd head olla, kuid tore on näha, et üritatakse ja ega me poolaja lõpus väravalegi kaugel polnud! Rauno Alliku on olnud ehk esimese poolaja parim mees, kiire ja otsustav on see FC Flora mees. Ootame põnevusega teist poolaega!

19:56

Vassiljev! Kui kena mäng Eesti, kui kena! Rauno Alliku mängib paremal äärel ilusti vastase üle, söödab spurtivale Taijo Tenistele samasse äärde, paremkaitsja tsenderdus leiab Vassiljev peanupu, kuid Kristinsson tõrjub löögi!

19:55

Esimesele poolajale on lisatud üks minut.

19:55
ottjarvela

Kurat, sel Islandil seal väravas kah keegi seisma peab. Muidu oleks Kostja peaga 1:0 ära löönud ju.

19:53

Sellest aga midagi ohtlikku ei sünni. Õnneks.

19:53

Finnbogason saab Klavani vastu 16. meetri pealt lüüa, Aksalu pudistab, kui meie õnneks suudab sinisärk palli üle otsajoone saata. Nurgalöök Islandile!

19:52

Maestro Vassiljev aga eksib küllaltki palju söötudega ja tundub temalgi kohati, et palliga olles jookseb mõte veidi kokku. Ei midagi kohutavat, aga Kostjalt ootaks ikka rohkem. Ehk on mees väsinud?

19:49

Klavani kõrval keskkaitses mängiv Enar Jääger on jätnud küll igati soliidse mulje nagu tegelikult ka Šveitsi vastu.

19:48

Taas hea pall äärelt! Ken Kallaste saadab vasakust äärest hea palli karistusalasse, kuid selleni ei jõua Sergei Zenjov ega Rauno Alliku. Ütleme nii, et kui eestlane oleks puute saanud, siis oleks võrk tõenäoliselt sahisenud ka, sest mõlemaid kaitsjaid ennetati hästi.

19:46

Hea pall karistusalasse, kuid taas suudavad islandlased ohu elimineerida. Nad on kaitses ikka väga ja väga kindlad seni olnud.

19:46

Korralikust kohast trahvilöök Eestile! Väravale umbes 30 meetrit.

19:45

Muide, Piiroja lahkudes sai kaptenipaela endale Ragnar Klavan, kelle jaoks on tänane 101. kohtumine rahvusesinduses.

19:44

Viimane pilk platsile. Olid ajad!

19:43

Finnbogason läheb jõuliselt kasti ja jääb üksi Enar Jäägeri vastu, kes teda mõnuga särgist sikutab. Ründaja löök väga ja väga heast positsioonist läheb aga mööda ning väravalöök Eestile.

19:42

Rurik Gislasoni 9. minuti värav on nähtav SIIT.

19:40

Eespostist saadakse peanupp küll vahele, kuid jätkuolukorras tehakse Islandi mehe vastu viga.

19:40

Eestile esimene nurgalöök, andma läheb Vassiljev.

19:39

Eesti on täna mitmeid kordi äärtel väga aktiivne olnud, kuid i-le jääb see täpp peale panemata. Kas pole Sinisärgi sooritus piisavalt hea või on islandlaste kaitse pidanud. Aga lootust on!

19:35

Eestil on mõned ilusad momendid, kuid üldjoontes midagi üleliia ohtlikku siiski korraldada ei suudeta. Muidugi, vastane pole ka kergeimate killast. Aga võrreldes Šveitsi kohtumisega on mängupilt ilusam küll.

19:34

Zenjov! Vassiljev leiab sööduga Moskva Torpedos mängiva Zenjovi, kes saab heast positsioonist kastijoone pealt löögile, kui Islandi väravavaht nopib nõrga löögi probleemideta.

19:31
HOLYPIMPWAGON

aitäh soengu ja ninaprillide eest, raio

19:29

19:28

Kena söödumäng islandlaste poolt ja Vidar Kjartansson saab kastist vabalt löögile, kuid pall lendab otse Aksalu sülle. Ohtlik võimalus!

19:28
ottjarvela

12 minutiga tegi Island 1,5 aastat vutist pausi pidanud Piiroja vastu 2 viga + oli siiras mures kõigi temale sihitud kõrgete pallide pärast.

19:27

19:26

Taas tuleme hästi vasakust äärest, kuid lõpp-produkt jääb kehvaks ja ohtlik olukord leiab lõpu. Zenjov tegi teravust, kuid lõpus jooksis justkui juhe kokku. Mäng on paremaks läinud, saame ehk värava ka!

19:25

Eesti tuleb hästi vasakult poolt, kasti läheb ka tsenderdus, kuid Zenjov ei suutnud sellele head puudet saada ja islandlaste väravavahil probleemi polnud.

19:23

Kena trahvilöök, kuid Islandi kaitsjad klaarivad palli.

19:23

Heast kohast trahvilöök Eesti koondisele paremast äärest, palli taha läheb Dmitri Kruglov.

19:22

Arvata võib, et islandlaste kiire värav selle vahetuse ka niivõrd vara sundis. Minutiks 12.

19:22

Ja siit see vahetus: Piiroja viimane koondisemäng on läbi, sisse tuleb Sergei Zenjov. Aitäh, Raio nende mälestuste eest!

19:22

Raio Piiroja, Raio Piiroja!

A photo posted by Eesti jalgpall (@eestijalgpall) on

19:21

Kostja Vassiljev 16. meetri pealt! Korralik koht väravat lüüa, kuid Vassiljev lööb mööda ja üle.

19:21

Varsti on tehtamas ka esimest vahetust, kui Piiroja tuleb välja, tema asemele Sergei Zenjov.

19:20

Raio võidab keskväljal hästi peavõitluse ning tema vastu tehakse viga.

19:20
ottjarvela

Island 1:0 ees. Esmalt kaotas Kallaste duelli, järgnes Islandi ilus kombinatsioon, Kruglov kattis sulueisu ära ja Rurik Gislason tabas.

19:19

Island läheb 1:0 juhtima, kui kena söödukombinatsiooni järel jäi tagapostis valveta Rurik Gislason, kes palli rahuga Aksalu selja taha saatis. Eestilt seni täiesti kohutav algus.

19:18

Ja esimene!

19:18

Island surub ja hoiab kindlalt palli, Sinisärgid ajavad nahkkera taga, kuid erilist õnne selle kättesaamises olnud pole. Kahjuks.

19:15

Mängu algus on olnud luurav, kuid on näha, et islandlased on agressiivsed ja kõva võitlejahingega. Lihtsat mängu siit ei tule!

19:15

Üheks mälestusesemeks Raiole on kalapaat. Kalamehele ju kohane, või mis?

19:15
ottjarvela

Fännisektor on tänaseks hüüdeid veidi kohendanud. Kajavad "Võitle, Raio, võitle!" ja "Raio, suru, Island vastu muru!". #Raio

19:14

19:12

Esimese peapalli Piiroja kaotas, kuid teise vähemalt võitis! Muide, Raio kannab ka kaptenipaela.

19:11

Meeldetuletuseks ka eestlaste koosseis: 12-Mihkel Aksalu, 23-Taijo Teniste, 17-Enar Jääger, 15-Ragnar Klavan, 19-Ken Kallaste, 7-Rauno Alliku, 6-Aleksandr Dmitrijev, 18-Karol Mets, 5-Dmitri Kruglov, 14-Konstatin Vassiljev, 4-Raio Piiroja.

19:10

Islandlaste algkoosseis: 12-Ögmundur Kristinsson, 3-Hallgrímur Jónasson, 4-Hördur Björgvin Magnússon, 5-Jón Gudni Fjóluson, 11-Alfred Finnbogason, 15-Jón Dadi Bödvarsson, 16-Gudlaugur Victor Pálsson, 18-Haukur Heidar Hauksson, 19-Rúrik Gíslason, 20-Emil Hallfredsson, 21-Vidar Kjartansson.

19:10

Ja mäng on saanud alguse!

19:10

Eesti hakkab ründama meie oma fännitribüüni suunas ehk kas Raio suudab värava lüüa oma fännisektori ees? Muide, ühes kihlveokontoris oli Piiroja värava koefitsendiks 15.00.

19:08
Merili Luuk

Legend tuleb saata platsilt ära kingitustega! Islandi jalgpalliliidu president ulatas Raiole pilet kahele jalgpalli Meistrite liiga finaalkohtumisele, Õhtulehelt sai ta 114 kuu pikkuse lehetellimuse, Triobetilt kummipaadi. Need on vaid mõned näited, kuid väärtuslikum on aplaus ning pidev "Raio" skandeerimine!

19:06

19:05

Hümnid lauldud, tehti teatavaks ka möödunud aasta jalgpalligeenius, kelleks sai FC Augsburgi keskkaitsja Ragnar Klavan.

19:00
18:59

Ja meeskonnad sammuvad väljakule. Raio  Piiroja jaoks on see Eesti koondise särgis viimane kord.

18:53

Mängu alguseni on veel vaid loetud minutid!

18:47

Aitäh, legend! #Raiopiiroja #estisl #eestijalgpall #kaitsestründesse #eestieest

A photo posted by Õhtuleht Sport (@ohtuleht_sport) on

18:45
18:39

Ehk on teada fakt, et Islandi läbi aegade kuulsaim pallur Eidur Gudjohnsen tegi oma koondisedebüüdi just Eesti vastu, kui vahetas välja oma isa Arnori. Eidur jõudis teiste seas mängida ka näiteks FC Barcelonas.

18:30

Eriti kui vaadata, mida Eesti ründajad üle Euroopa korraldanud on. Või siis, mida nad teinud EI ole.

18:29

Finnbogasonist veel: Heerenveeni eest lõi ta Hollandis 65 mänguga 53 väravat. Äärmiselt muljetavaldav!

18:28
18:27

Islandlaste üks tugevamaid mehi võib täna olla endise Manchester Unitedi peatreeneri David Moyes'i hoolealune Real Sociedadis Alfred Finnbogason. Kui Hispaanias on ründaja vähe väravaid löönud, siis enne seda oli ta Hollandi kõrgliiga üks parimaid väravakütte. Kindlasti mees, kellel silma peal tuleb hoida.

18:24

Meeskonnad on soojenduseks väljakul!

18:21

Jätkame statistikaga:
Pehrssoni käe all on Eesti löönud 8 väravat, millest viimase viie peatreeneri juhendamisel vähem löödud pole. Enim löödi Pijpersi ja Thordarsoni ajal (18), neile järgnevad Goes (15) ja Rüütli (14).
Igaks juhuks tuleb öelda, et kõik praegune statistiline jutt käib Tarmo Rüütli II ametiajast ehk alates ajavahemikust 2008-2013.

18:18

Ka väike retrovideo meenutus aastast 2002, kui samuti A. Le Coq Arenal kohtusid äärmiselt lumistes oludes Eesti ja Island. Väravad lõid siis 76. minutil Kristen Viikmäe ja kümme minutit hiljem Andres Oper.

18:15

Veidi veel statistikat:
Oma esimese 15 mänguga on Pehrsson viimase viie Eesti peatreenerina kogunud kõige rohkem võite (5), talle järgnevad Tarmo Rüütli (oma teisel ametiajal 4 võitu), Goes (4), Thordarson (4) ja Arno Pijpers (2).

18:13

Lembehetk...

18:11

18:08

Õhtulehe toimkond on juba jõudnud pea täies koosseisus staadionile, 55 minutit enne mängu on hea aeg esitleda teile statistilist pommi:
Magnus Pehrssoni käe all on Eesti koondis mänginud 15 kohtumist, millest on võidetud 5, viigistatud 3 ja kaotatud 7. Sinisärgid on neis mängudes löönud 8 väravat, endale on sisse lastud 15 kolli. Vastaste keskmine FIFA reiting ehk koht maailma edetabelis on "võimsad" 94. Tolle 15 mänguga on Pehrssoni Eesti kogunud 168 FIFA edetabeli punkti, mis on viimase viie peatreeneri võrdluses kolmas. Paremad on vaid Teitur Thordarson ja Jelle Goes vastavalt 170 ja 208 punktiga.

17:40

17:37
ottjarvela

Alg11 suurim üllatus muidugi Rauno Alliku. Kas Pehrssoni järgmine projekt (nagu mullu olid Kallaste, Mets ja Antonov)?

17:33
ottjarvela

Aleksandr Dmitrijevi teist mängu järjest alg11-sse usaldamine (kuigi sügisel San Marino vastu mängis halvasti), on tähelepanuväärne.

17:31
ottjarvela

Nagu Pehrssoni jutust pärast sügisest Jordaania-mängu välja lugeda võis, on parempoolses keskkaitses nüüd valik nr 1 Jääger, mitte Morozov.

17:09
Martin Šmutov

17:02
eestijalgpall

Eesti vs Island: Aksalu, Teniste, Jääger, Klavan, Kallaste, Alliku, Dmitrijev, Mets, Kruglov, Vassiljev, Piiroja.

17:02

Vahetuses: Pareiko, Pikk, Artjunin, Morozov, Kams, Lindpere, Raudsepp, Anier, Zenjov, Ojamaa, Antonov, Purje.

17:01
Merili Luuk

Ja toome Raio väravaid ka pildis teieni:

16:53

113 Eesti koondises peetud mängu jooksul on Piiroja löönud 8 väravat, mis on keskkaitsja kohta väga korralik saak. Näiteks praeguse rahvusmeeskonna kapteni Ragnar Klavani arvele kogunes tema esimese 99 koondisemänguga 3 väravat.

Ott Järvela uuris, kui väärtuslikud on olnud Piiroja väravad Eesti koondisele. Pildil on Raio pärast 2010. aasta võidumängu Fääri saarte üle. Seejuures lõi just tema Eesti võiduvärava.

16:03
viljarvoog
16:02
teadja.

Loodan,et Raio päris lõplikult ka ketsid varna ei viska.Usun,et tal on paar aastat motivatsiooni jalkat mängida kas Eesti Ml,või siis eesiliigas.

15:49
Merili Luuk
15:27
merililuuk

15:04

Mis meeskond on Island?
2012. aasta suvel asus Island FIFA edetabelis 131. kohal. Kahe ja poole aastaga on tehtud sajakohaline tõus; 2014. aasta MM-valikturniiril jõuti playoff'i, kui 0:2 kaotati Horvaatiale.

Praegu ollakse 2016. aasta EM-valikturniiril nelja mängu järel 12 punktiga A-alagrupis teisel kohal, jäädes maha tšehhidest, kuid edestades 5 punktiga Hollandit ja 7 punktiga Türgit, kes mõlemal korral ka juba alistatud. Laupäeval võitis Island 3:0 võõrsil Kasahstani.

Eesti on Islandi kohtunud neljal korral, viimati kaotati võõrsil 2014. aastal 0:1.

14:36
viljarvoog
14:34

Eilne pressikonverents oli ka märksa pidulikum, sest koondislased olid riietatud uhiuutesse Baltmani ülikondadesse. Õhtulehe kaamerasilm püüdis kelmika Konstantin Vassiljevi, Dmitri Kruglov ja Sergei Pareiko. Kuid naksikaid pilte on veel!

14:31

14:21
silver_kelder

Päeva leid, mis tõestab, et Raio näoilmeid võib kasutada igas olukorras.

14:19

Siiani on pidulik lahkumismäng korraldatud kuuele vähemalt 100 matši mänginud koondislasele: Marko Kristal, Martin Reim, Mart Poom, Indrek Zelinski, Kristen Viikmäe, Andres Oper. Kõigil neil jäi väravavõrk lahkumismängus sahistamata.

14:09
Raio Piiroja
14:07

Piiroja kuulus viimati Eesti koondisesse 2013. aasta ­oktoobris, kui sa Lillekülas peetud MM-valikmängus ­Türgiga ränga vigastuse, mistõttu on tippjalgpallurist praeguseks saanud tugev rahvasportlane. Legendi viimane koondisemäng läheb rahvusmeeskonna liikmetele sügavalt korda, näiteks eile toimunud pressikonverentsi lõppedes plaksutas nii meeskond kui ajakirjanikud Piirojale südamest.

14:04
Merili Luuk

Tere päevast, lugupeetud jalgpallisõbrad! Täna on tähtis päev, sest Eesti koondise vankumatu kaitsja Raio Piiroja mängib viimast korda Eesti koondise särgis. Seekord on Raio enda tungival nõudmisel aga ründaja. Mida mees korda saata võib?