Auto-Moto uudised

Tänaku ülemus: Mehhiko õnnetust ei unusta ma kunagi (2)

Viljar Voog, 1. aprill 2015 07:00
MÄRG: Ott Tänak ja Raigo Mõlder ujusid pärast auto uppumist kuivale maale. Foto: M-Sport
"Olen sel spordialal töötanud juba kaua, aga Ott Tänaku plärtsatuse tõttu ei unusta ma Mehhiko rallit kunagi," sõnas alates 1977. aastast autoralli MM-karussellil tiirelnud M-Sport meeskonna juht, eestlase ülemus Malcolm Wilson veebilehel Crash.net avaldatud blogipostituses.

Tänak lõhkus märtsi algul peetud Mehhiko ralli esimese täispika võistluspäeva avakiiruskatsel oma Ford Fiesta esivedrustuse ja juhitavuse kaotanud auto rullus trassi kõrval olnud järve. "Oti ja Raigo Mõlderi õnnetusele järgnenud hetked olid meeskonna jaoks väga rasked. Kulus 17 minutit, enne kui saime teada, et nad on terved, kuid see aeg tundus pigem 17 tunnina. Kui auto kaob GPSilt, on see halb enne. Kui selgub, et asja on segatud veekogu, jääb süda seisma!" meenutas Wilson hirmsaid hetki, kui polnud selge, kas eestlased pääsesid uppunud autost välja.

Samal teemal

M-Spordi meeskond on õnnetust pikalt analüüsinud ning tiimibossi arvates pole Tänakul juhtunus suurt süüd: "Ott pidurdas liiga tugevalt ja sõitis läbi teelohu. Ratta ebaharilik asend ning kõva põnts vigastasid vedrustust, Ott ei saanud enam järgmist kurvi võtta ja veeres nõlvalt alla vette - ebaõnn, mis võinuks tabada igaüht."

Tegelikult on Tänak Wilsoni arvates läbi teinud suure arengu, mida näitab ka tema pühendumus kaheksa tundi vee all ligunenud masinaga edasi võistelda. "Mehhiko ralli näitas, kui suure arengu on Ott teinud, võrreldes kolme aasta taguse ajaga (kui Tänak samuti M-Spordi meeskonnas võistles – toim). Ta on täiesti teistsugune piloot ja seda on ta juba tugeva tulemusega ka tõestanud (Rootsi ralli lõpetasid Tänak-Mõlder neljandana – toim)," kiitis tiimiboss eestlast.

Järgmine MM-etapp peetakse Argentiinas. "Loodetavasti jõuavad mõlemad meie autod finišisse ja, mis tähtsamgi, jäävad kuivaks," ütles Wilson 23. aprillil algava ralli kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee