Vehklemine

Ruslan Eskov lõpetas kadettide MMi kuuenda kohaga 

Toimetas Kaspar Koort, 1. aprill 2015 20:36
Ruslan Eskov (vasakul) vehklemas MMil Taškendis.Foto: Rahvusvaheline vehklemisföderatsioon/Serge Timacheff
Taškendis toimuval vehklemise kadettide MMil saavutas Ruslan Eskov meeskadettide epees 6. koha. Veerandfinaalis pidi Eskov tunnistama hilisema maailmameistri lõunakorealase Myeongki Kimi 15:12 paremust. Naiskadettide epees sai Eesti parimana Andra Talen 18. koha.

Kadettide EM-pronks Eskov teenis alagrupis viis võitu ja ühe kaotuse ning alistas seejärel 64 parema hulgas Egiptuse vehkleja Ahmed Elsayedi 15:12. Teel kaheksandikfinaali võitis Eskov napilt 13:12 jaapanlast Akira Komatat ja pääsul veerandfinaali Tšehhi vehklejat Ondrej Strnadi 15:12.

Samal teemal

Kohtumises Kimi vastu suutis Eskov esimesel kolmandikul 6:3 juhtima minna, kuid peagi seis võrdsustus ja viimasel kolmandikul pani hilisem maailmameister seisul 10:10 oma paremuse maksma. Kim tegi järjest kolm vastuseta torget ning matši lõpetasid kaks üheaegset torget.

32 parema hulka jõudis Eesti vehklejatest veel Andzej Gedzo, kes kogus sarnaselt Eskovile alagrupis viis võitu ja ühe kaotuse. Teel 32 parema hulka alistas ta kindlalt 15:5 leeduka Rokas Jukna 15:5, kuid kaotas siis napilt 7:8 ukrainlasele Jevgeni Gorbatšukile. Gedzo sai kokkuvõttes 20. koha. Kolmanda eestlasena võistlustules olnud Klim Gusarov oli 49. Kokku osales 111 vehklejat. 

Naiskadettide epee alagrupiturniiril said nii Talen kui ka Karoliine Loit viis võitu ja ühe kaotuse. Talen alistas 64 parema hulgas Hongkongi vehkleja Hiu Ching Kristy Cheungi 15:10, kuid kaotas siis teel kaheksandikfinaali hilisemale hõbemedali võitjale ungarlanna Kinga Nagyle 13:15. Loit kaotas pääsul 32 parema hulka venelanna Anastasia Soldatovale 7:15.

Loit sai kokkuvõttes 36. ja alagrupiturniiriga piirdunud Carmen-Lii Targamaa 69. koha. Kokku osales 89 vehklejat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee