Augustas Peciukeviciusel oli võimalik kaks sekundit enne lõppu sooritatud viskega pronksmedal Rockile võita, aga pall korvi ei läinud.Foto: ALDO LUUD
2. aprill 2015, 21:22

Tartu Rock mängis Balti liiga pronksi maha (9)

Korvpalli Balti liiga hooaja lõpetanud pronksimatši korduskohtumises kaotas Tartu Rock võõrsil Utena Juventusele 52:62 ning jäi koguskooriga 124:125 pronksimedalist ilma.

Avamängu 72:63 võitnud Rock alustas viimast veerandaega 34:46 kaotusseisus, ent Janar Taltsi vabavisetest tehti 1.38 enne mängu lõppu seisuks 50:56. Pronksi võitmiseks vajalikku edu siiski hoida ei suudetud, sest viimased poolteist minutit mängis õnnestunumalt Utena meeskond.

Kolm sekundit enne lõppu surus Arvydas Siksnius palli pealt korvi ja viis Juventuse 62:52 juhtima, mis tähendas Leedu klubile kahe mängu kokkuvõttes ühepunktilist edu. Rock võttis aja maha ning viskele mängiti Augustas Peciukevicius, kes aga ei tabanud. Koguskooriga 125:124 kuulus Balti liiga pronks seega Utena Juventusele.

Eile mängiti välja ka Balti liiga kuldmedalid, mis läksid Leedu klubi Šiauliai manu. Poolfinaalis Juventuse alistanud Šiauliai oli lisaajale läinud finaalis kokkuvõttes Ventspilsist parem vaid kuue punktiga. Kui avamängu kaotasid leedukad 68:70, siis korduskohtumine kuulus juba 88:80 neile.