ÕHTULEHT RIIAS: Kalev/Cramo alistas ülitähtsas mängus VEFi! (3)

Ville Arike, Riia, 5. aprill 2015 02:29
Scott Machado tõi Kalevile 26 punkti.Foto: LAURA OKS
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond jätkas Ühisliigas võidulainel ja alistas Riias peetud ülitähtsas mängus ka kohaliku VEFi 95:89. Kalev on nüüd play-off'i pääsemisele väga lähedal!

19:30
Ville Arike

Aitäh kaasa elamast, peagi ilmuvad Õhtulehe kodulehele ka asjaosaliste mängujärgsed muljed!

19:29
Ville Arike

Tabelitipp: CSKA 24 võitu ja 3 kaotust, Himki 22-3, Nižni Novgorod, Lokomotiv-Kuban 18-7, Zenit 16-7, Unics 15-11, Avtodor 13-12, Kalev 13-14, VEF 10-15, Astana 10-16.

19:26
Ville Arike

VEFi edukamad: Timma 17, Mejeris 16, Robinson 14, Berzinš 13, Harris 11.

19:25
Ville Arike

Kalevile tõi Veideman 27, Machado 26, Benson 15, Keedus 9, Arbet 8, Kupšas 4, Dorbek, Škele, Kitsing 2 punkti.

18:53
Ville Arike

Mäng on läbi ja Kalev võitnud 95:89! Ühisliigas on 13. võit käes!

18:53
Ville Arike

Kalevi fännklubi on siin Riga Arenal vägagi kuuldav!

18:52
Ville Arike

Time-out, aga selle mängu kaotamiseks peab juhtuma juba suuremat sorti ime! Ühisliiga play-off paistab üha rohkem!

18:51
Ville Arike

89:95!

18:51
Ville Arike

VEFi vise mööda ja Dorbek vabavisetele, jääb 0.13!

18:50
Ville Arike

89:93.

18:50
Ville Arike

Arbeti kolmene mööda, kuid Benson lauas ja tema vastu tehakse viga! Jääb 0.31.

18:49
Ville Arike

89:92 - VEFi kiirrünnak, lõpuni 0.53.

18:48
Ville Arike

87:92 - Robinsoni vabavise. Lõpuni 1.44.

18:47
Ville Arike

86:92 - Machado vabavisked. Lõpuni 1.48.

18:46
Ville Arike

86:90 - Robinson vv, lõpuni 1.49.

18:46
Ville Arike

Ai-ai, Veidemanile vilistatakse kahtlane 5. viga. Mehe arvele jääb täna 27 punkti!

18:45
Ville Arike

84:90 - Bamba vabavise. Lõpuni 2.28.

18:43
Ville Arike

Kalev saab uuesti palli kätte, aga Machado kaotab selle - mees sihib niimoodi varsti nelikduublit - praegu on kirjas 24 p, 8 pk, 7 rs, 6 lp...

18:41
Ville Arike

83:90 - VEF kaotab palli, 16 punkti toonud Mejeris 5. viga ja Benson vv 2/2.

18:40
Ville Arike

83:88 - Timma kolmene mööda, Veideman vabavisked 2/2. Lõpuni 3.36.

18:38
Ville Arike

Mänguseisak jätkub, sest vanemkohtunik Tomas Jasevicius uurib pingsalt videokorduste monitori.

18:35
Ville Arike

83:86 - Arbeti kolmene ja VEFi time-out.

Ville Arike

Nüüd pannakse kattes Machadole "puukas", kuid vile vaikib. Brasiillane jätkab vapralt mängu.

18:30
Ville Arike

78:78 - Machado vabavise ja Veidemani kolmene viigistavad. Lõpuni 6 minutit.

18:29
Ville Arike

78:74 - VEF on teinud 5:0 spurdi, mis kinnisemaks muutunud mängus juba kõva sõna.

18:24
Ville Arike

73:74 - Keeduse kolmene!

18:23
Ville Arike

Kalevil on väljakul viisik Dorbek, Arbet, Singler, Keedus, Kupšas.

18:22
Ville Arike

Machado arvel on 23, Veidemanil 17, Bensonil 12 punkti. Otsustav vaatus läheb lahti!

18:21
Ville Arike

73:71 - Kolmas veerand läbi. Kalev ei saa viimasel rünnakul korvi ega vabaviskeid, ehkki tundus, et Machadole löödi vastu kätt. Kuid periood on 7 punktiga võidetud, vastane hoitud vähem kui 20 punkti peal ja kõik on võimalik!

18:20
Ville Arike

71:71 - Siiski oli tegemist kahepunktiviskega.

18:19
Ville Arike

71:72 - Arbet viib kiirrünnakul Kalevi ette!

18:18
Ville Arike

71:69 - Kaks korvi järjest Machadolt! Mängitud 29 minutit.

18:16
Ville Arike

69:62 - Käib 28. minut, Veideman saab neljanda vea - paha, paha.

18:15
Ville Arike

65:62 - Olukorrad vahelduvad välgukiirusel, Veidemanilt kaks ilusat rünnakut järjest!

18:12
Ville Arike

65:55 - Liigne kiirustamine ja pallikaotused on vahe taas 10 punktile ajanud.

18:05
Ville Arike

57:55 - Kalev on kiiresti jõudnud ainult kahe punkti kaugusele!

18:01
Ville Arike

Lauavõitlus VEFile 22:15, korvisöödud 14:9, vaheltlõiked 7:5, pallikaotused on 8:8, kuid päris paljud neist lõppesid VEFi kiirete korvidega. Vahe pole veel hull, Kalev peab edasi võitlema! Teine poolaeg on algamas.

17:47
Ville Arike

55:46 - poolaeg VEFile. Võõrustajatele on Mareks Mejeris ja Janis Timma toonud 12, Bamba Fall 8 punkti. Kalevi korvikütid: Machado 14, Veideman 10, Benson 8, Keedus 6, Kupšas 4, Škele, Kitsing 2.

17:43
Ville Arike

50:40 - Kaks pallikaotust ja VEFi neli kerget punkti kiirrünnakutest.

17:37
Ville Arike

41:35 - käes on teise veerandi keskpaik. Arbet viskas just kaks vabaviset mööda, kuid pall saadi kätte ja Machado tabas kolmese. Machado näitab märtsi MVP väärilist mängu, temalt juba 14 punkti. Veideman on lisanud 10.

17:31
Ville Arike

34:27 - Veidemanilt viis punkti järjest ja seis paraneb.

17:26
Ville Arike

33:22 - Rong kipub tasapisi ära sõitma ja Varrak võtab teise veerandi teisel minutil juba teise aja.

17:23
Ville Arike

30:22 - Keedusele vilistatakse kaks sekundit enne veerandaja lõppu lauavõitluses viga ja Lowery toob vabavisetest VEFi seisu esimeseks numbriks kolme. Kaitse vajab endiselt järeleaitamist, muidu pole mõtet võitu loota.

17:13
Ville Arike

16:17 - Kalev punktiga ees, ja käib alles 6. minut. Kalevit on aidanud Veidemani (1) ja Machado (2) kolmesed.

17:06
Ville Arike

2.16 mängitud, Bamba viib VEFi ette 8:6 ja Varrak võtab aja - kaitse ei pea kuidagi ja tuleb teha kiired korrektiivid.

17:03
Ville Arike

Esimese minutiga realiseerisid mõlemad oma rünnakud - 4:4.

17:01
Ville Arike

Ühisliigas on Kalevil praegu 12 ja VEFil 10 võitu, kuid mõlemal meeskonnal 14 kaotust. Meeskonnad asuvad 8. ja 9. kohal ning seetõttu on mõistetav, kui tähtis on see kohtumine play-off'i seisukohalt!

16:51
Ville Arike

Avaldatud on algkoosseisud, Petšerovi puudumisel saadab Alar Varrak väljakule Kristjan Kitsingu. Neli ülejäänud alustajat on Scott Machado, Rain Veideman, Gregor Arbet ja Keith Benson.

16:45
Ville Arike

Mängu alguseni on jäänud veerand tundi, Kalevit on toetamas mitukümmend fänni, kes teevad hääli ja trumme soojaks.

16:15
Ville Arike

Kalevil puudub täna end eelmise mängu lõpus totral moel vigastanud ukrainlane Oleksi Petšerov. VEFil on aga kõik paremad rivis, vigastustest on paranenud liidrid Gerald Robinson ja Janis Timma. Samuti lööb kaasa ekskalevlane Bamba Fall.

16:08
Ville Arike

Tere päevast Riiast, alustame otseülekandega. Meeskonnad on juba esimeseks soojenduseks väljakule tulnud, mängijad viskavad peale.