Thibaut Courtois ei suutnud Charlie Adami lööki tõrjudaFoto: Reuters/Scanpix
4. aprill 2015, 21:24

VIDEO | 59 MEETRILT! Charlie Adam lõi omalt väljakupoolelt värava, aga Chelsea võitis ikka

Londoni Chelsea võis Inglismaa kõrgliiga 31. voorus võtta oma hooaja 21. võidu (30st mängust – neil on konkurentidest üks matš vähem peetud), ent kogu jalgpalliilm räägib hoopis Stoke City auväravast.

Selle sai enda nimele Charlie Adam, kes esimese poolaja lõpus vaatas oma väljakupoolel palli saades üles, nägi, et Thibaut Courtois oli väravast väljas ja äsas pallile kuis jaksas. Taganev puurilukk sai küll löögile näpud vahele, ent ei suutnud üht hooaja kauneima värava kandidaati ära hoida – esimesed mõõtmised näitasid, et Adam saatis mänguvahendi teele 59 meetri kauguselt väravajoonest.

Kuigi Adami tabamus tõi tabloole 1:1 viigi, ei päästnud see Stoke'i kaotusest: Eden Hazardi 39. minuti penalti ning Loic Remy tabamus tunni möödudes andsid 2:1 võidu koduklubile.