Zoom8 poiste autasustamine
5. aprill 2015, 20:17

FOTOUUDIS: noor Eesti purjetaja krooniti Euroopa meistriks (2)

Täna lõppesid Hispaanias Palamosel noorteklassi Zoom8 Euroopa meistrivõistlused, kus Eesti sportlastest purjetasid esikümnesse Keith Luur, Jakob Haud, Mari-Ann Raud, Joosep Laus ja Rasmus Maalinn. Kõige paremini läks Luuril, kes krooniti Euroopa meistriks.

"Saime nädala jooksul purjetada erinevates tuuleoludes ja eriti karmid olid viimased sõidud, kus saime pagisid kuni 15 m/s. Kõik sõidud olid väga pingelised ja lõpus edestasin teise koha taanlast vaid 3 punktiga. Olen väga õnnelik võidu üle, mille tagas mulle väga stabiilne sõitude seeria, kus võitsin 2 sõitu ja halvim sõit oli mul 8. koht,” rääkis võidukas Keith Luur (PJK), kes muuseas vaid kaks kuud varem veebruaris oli võitnud jääpurjetamise noorteklassis Ice Optimist MM-tiitli.

Teise koha saavutas taanlane Rasmus Bergmann ja kolmanda koha sai soomlane Elias Odrischinsky. Neljandana lõpetas regati Tallinna poiss Jakob Haud (ROPK), kaheksas oli Saaremaa poiss Joosep Laus (SMS) ja üheksas oli pärnakas Rasmus Maalinn.

Tüdrukute Zoom8 klassis saavutas 6. koha Tallinna neiu Mari-Ann Raud (TJK). Euroopa meistriks tuli taanlanna Michala Hoeg Norsell, hõbeda sai rumeenlanna Ebru Bolat ja pronksi norralanna Emilie Homstvedt.