Auto-Moto uudised

Tanel Leok kihutas kärssavate juhtmete kiuste esikolmikusse 

Toimetas Kaspar Koort, 6. aprill 2015 13:42
Tanel LeokFoto: Jemma MX Photos
Eile sõideti Lyngi krossirajal Briti MAXXIS meistrivõistluste teine etapp, kus MX1 klassis läksid oma punktisaaki kasvatama ka avaetapil head tulemused teinud Tanel Leok ja Gert Krestinov.

MX1 klassi kvalifikatsioonis näitas parimat ringiaega Krestinovi meeskonnakaaslane Kristian Whatley (Honda), kellele järgnesid Leok (+0,97), meistrivõistluste liider Simpson (+1,73) ja Krestinov (+3,29).

Teises sõidus haaras Simpson kohe liidriohjad ja ei andnud neid sõidu lõpuni käest. Leok sai hea stardi ja tõusis peagi teiseks, kuid seejärel kukkus ja kaotas kohti. Sõidu edenedes sai ta aga hoo üles ja lõpetas teisena, kaotust Simpsonile 2,7 sekundit, Whatley jäi Leokist omakorda 4,6 sekundit ja oli kolmas. Krestinov tuli avaringilt esikümne piirimail, kuid tegi head sõitu ja oli lõpuks viies.

Viimases sõidus haaras Simpson jälle stardist esikoha ja hoidis seda võiduka lõpuni. Leok pääses peagi Whatley'st mööda ja tõusis teiseks, kuid Simpsonit seekord kätte ei saanud ning kahte esimest lahutas lõpujoonel 1,2 sekundit. Whatley kaotas Leokile juba 18 sekundiga, kuid edestas neljandaks sõitnud Krestinovit 8 sekundiga.

Kolme sõidu kokkuvõttes võitis 75 punktiga Simpson, teine oli Whatley (62 p), kolmas Leok (60 p) ja neljas Krestinov (52 p).

Peale kaht etappi on maksimaalse 125 punktiga liider Simpson, kellele järgnevad Leok (98 p), Whatley (95 p) ja Krestinov (88 p).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee