Ujumine

Eesti ujumisliit palkab kaks uut töötajat 

Deivil Tserp, 8. aprill 2015 07:00
Karol Kovanen.
Jaanuaris kaotati Eesti ujumisliidus peasekretäri ametikoht ja ligi viisteist aastat tööd teinud Toomas Kleesment koondati. Nüüd palgatakse kaks uut ametnikku.

8. veebruaril lõppenud konkursil otsiti eelkõige tegevjuhti. Kes ja missugustel ametikohtadel ujumisliidus tööle hakkavad, selgub hiljemalt 2. mail. Seni on varasemaid peasekretäri kohustusi täitnud peatreener Riho Aljand.

Kovanen tahab ujumisliidu varasemast paremini toimima saada. "Organisatsiooni seisukohast oli meil eelmine aasta nagu tugev mahutreening, oli raske ja teravus kadus. Aga nüüd on all korralik põhi, mille pealt tulemust tegema hakata," räägib ta ning avaldab lootust, et lähitulevikus õnnestub pikemate sammudega edasi liikuda.

Kovaneni toetusel loodi mullu ka ujujate eliitrühm, keda juhendab Sloveenia staar, tiitlivõistlustelt 30 medalit võitnud Peter Mankoc. Üldjoontes on alaliidu president selle uuendusega rahul, ent ta näeb arenguvaru.

"Eliitrühmas on taustsüsteem veel puudulik – see puudutab jõusaali treenerit ja muude asjade planeerimist," lausub Kovanen. "Tegelikult peaks 2016. aasta laagrid juba praegu paigas olema."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee