Brandis Raley Ross. Foto: basket.ee
9. aprill 2015, 11:40

Korvpalliliiga märtsi parimaks valiti Brandis Raley Ross

Meeste korvpalli meistriliiga märtsi parimaks mängijaks valiti Rakvere Tarva tagamängija Brandis Raley Ross.

Tarvas pidas meistriliigas märtsikuu jooksul 6 mängu ja kui juurde arvestada veel Tarva viimane põhiturniiri mäng aprilli algusest, teeb see meeskonna saldoks 5 võitu ja 2 kaotust.

Raley Ross panustas mängu kohta keskmiselt 35 minutit, 24,1 punkti, 6,7 lauapalli, 4,3 resultatiivset söötu, 1,9 vaheltlõiget ning tema takistamisel tehti 7,1 viga. TTÜ-ga mängus oli Ross lähedal kolmikduublile kogudes 22 punkti, 10 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu.

28-aastane ameeriklane valiti spordiajakirjanike poolt meistriliiga kuu mängijaks ka novembris.

Ross tuli Eestisse hooajal 2011/2012, mängides Tallinna Kalevis, sellest järgmine hooaeg möödus Rakveres, mullu mängis ameeriklane Kreekas ning tänavu tõmbas taas selga Tarva kollase särgi. 2012. aastal Tarvas mängides tuli ta Eesti karikavõitjaks kui finaalis võideti TYCO Raplat 81:64, detsembris 2014 aitas Ross taaskord Tarva meeskonna karikafinaali, kus tuli küll tunnistada TÜ/Rocki 84:66 paremust.

Tarvas alustab täna kolme võiduni peetavat veerandfinaalseeriat KK Pärnu vastu. Mäng algab Rakvere Spordihallis kell 19.00.