MÕTTEIANET JAGUB: Rapla Tyco kaotas kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria avamängu Valga Maks&MooritsaleFoto: LAURA OKS
10. aprill 2015, 20:55

PLAY-OFF: Rock nüpeldas TLÜ/Kalevit, Rapla kaotas kodus Valgale

Eesti korvpalli meistriliigas toimusid täna veerandfinaalseeriate avamängud paarides TÜ/Rock - TLÜ/Kalev ja Rapla Tyco - Valga Maks&Moorits. Kui tartlased võtsid kohustusliku võidu, siis Rapla pidi kodusaalis vastaste paremust tunnistama.

Rock, kes juhtis esimese poolaja lõpuks 13 punktiga, pani asjad lõplikult paika kolmandal veerandajal, mis võideti 27:14, lõpuks olid tartlaste võidunumbrid 90:63. Võitjate resultatiivsemad olid Janar Talts 18 ja Tanel Sokk 16 punktiga, Kalevile tõi Maduabum Chukwudiebere 13 silma.

Põhiturniiril Valgast kõigis neljas omavahelises kohtumises jagu saanud Rapla mängumasin tõrkus täna algusest peale: avaveerand kaotati 14:20 ning pikale vaheajale minnes oldi taga 28:43. Viimase veerandaja alguseks saadi vahe siiski miinus nelja peale, ent sellega spurt ka piirdus ning lõpuks võtsid Vorstimeistrid tulemusega 80:77 ikkagi oma.

Valga poolel viskas Reinis Strupovics 19 punkti, Jurijs Aleksejevs lisas 17 punkti ja 12 lauapalli, Raplale tõi Ernestas Ezerskis parimana 19 punkti.