Parma pani Juventuse mängijad punastamaFoto: GIORGIO PEROTTINO
11. aprill 2015, 21:08

Itaalia jalgpalli kõrgliigas saavutas paraja šokk-võidu liigatabeli viimasel real virelev Parma: meeskond, kes oli ülikeerulise majandusliku olukorra tõttu hiljuti suisa pille kotti panemas, alistas liigas 20 mängu kaotuseta püsinud Torino Juventuse 1:0.

Meistrite liiga veerandfinaaliks valmistuv Juventus oli enne tänast pidanud Serie A-s võtma vastu vaid ühe kaotuse, kui 29. oktoobril jäädi võõrsil alla Genoale. Seejärel oldi aga nii koduliigas kui Meistrite liigas suurepärases vormis, kaotades vahepealsel ajal vaid kaks matši: 22. detsembril Superkarika finaalis penaltidega Napolile ning 5. märtsil karikavõistluste poolfinaali avamängus Fiorentinale. Ülejäänud 28 mängus (kõik sarjad kokku) tunnistati aga vaid võite või viike.

Parmat see statistika aga ei huvitanud ning tänu Josè Mauri 60. minuti tabamusele kirjutati tabelisse 1:0 võit.

Tänasest kaotusest hoolimata on Juventus 70 punktiga Serie A kindel liider, AS Roma teisena kaotab neile juba 14 punktiga. Parma on 16 punktiga viimasel ehk 20. kohal.