Ujumine

Degtjarjov ja Zirk tegid vägeva arenguhüppe 

Deivil Tserp, 13. aprill 2015, 07:00
Kregor Zirk Foto: Aldo Luud
Leedus toimunud Baltimaade ujumismeistrivõistlustel sooritasid arenguhüppe nii 21aastane Pjotr Degtjarjov kui ka 15aastane tuleviku­lootus Kregor Zirk.

Degtjarjov alistas pika raja MMi B-normi nii 50 m kui ka 100 m kroolis. Lühemal distantsil oli tema aeg 22,59 ja pikemal 49,71.

Samal teemal

"Olen väga rahul," rääkis Degtjarjov, kellel jäi kroolisprindis Miko Mälbergile kuuluvast Eesti rekordist puudu 22 sajandikku. "Mu senine tippmark oli 22,82, mille ujusin 2012. aastal. Praegu klappis kõik väga hästi."

Suurt edasiminekut seostab Degtjarjov eelkõige hea treeningu­rühmaga, keda juhendab sloveen Peter Mankoc, aga ka varasemast tõhusamate jõutreeningutega. 100 m vabaujumises jäi Degtjarjovil oma nimel olevast Eesti rekordist puudu 0,15 sekundit. Juba sel nädalavahetusel võistleb ta Rootsis.

"Loodan, et Rootsis on vorm veel parem ja konkurents tugevam," arutles Degtjarjov. "Muidugi oleks väga hea, kui suudaksin täita MMi A-normi, aga selleks on vaja uut suurt edasiminekut. Rahul olen ka siis, kui ujun sama head tulemused nagu Leedus."

Tõelise üllatuspommi lõhkas Leedus Zirk, kes läbis 100 m liblikat 54,29ga. Kaja Haljaste õpilane täitis täiskasvanute MMi B-normi ning püstitas Eesti noorte ja juunioride rekordi. Olümpiamängude B-normist jäi tal puudu ainult 0,1 sekundit.

"Lootsin, et Kregor ujub natuke kiiremini kui hiljuti "Tartu kevadel" (55,55 – toim)," rääkis Haljaste. "Mõlemal võistlusel osales ta pärast tugevaid treeninguid. Kolmapäeval ujus Kregor seitse kilomeetrit ja neljapäeva õhtul pärast kaheksa tunni pikkust bussi­sõitu 2,5 kilomeetrit."

Muide, noorte arvestuses startinud Zirk võitis 400 m kompleksi ajaga 4.34,13, mis andnuks esikoha ka täiskasvanute hulgas.

Zirgi tänavune tähtsaim etteaste toimub juuli lõpus Euroopa noorte olümpiapäevadel. Kuid 2. augustil on täiskasvanute MMil kavas 4 x 100 m vabaujumine, kus ta tahab samuti kaasa lüüa.

Martti Aljand sai 100 m rinnuliujumises jagu MMi B-normist, läbides distantsi ajaga 1.02,13. 200 m selilidistantsil püstitas Ivan Štšeglov Eesti poiste tipptulemuse 2.11,11.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee