Olümpia

Eesti saab Euroopa mängudele lähetada üle poolesaja sportlase (1)

Toimetas Kaspar Koort, 15. aprill 2015 11:11
Eesti vehklemisnaiskond peaks Bakuusse minema parimas koosseisus. Fotol (vasakult) Julia Beljajeva, Irina Embrich, Kristina Kuusk ja Erika KirpuFoto: TEET MALSROOS
Juunis Aserbaidžaani pealinnas Bakuus toimuvatel esimestel Euroopa mängudel on Eestil võimalik välja panna kuni 57 sportlast.

Eestil on kohad üheteistkümnel spordialal: 3×3 korvpallis (meeskond), jalgrattaspordis (1 naine BMX-s, 1 naine ja 1 mees maastikukrossis, 1 naine ja 4 meest maanteesõidus), laskespordis (1 naine, 1 mees), maadluses (1 naine, 5 meest Kreeka-Rooma ja 1 mees vabamaadluses), poksis (4 meest), rannavõrkpallis (meeskond koosseisus Rivo Vesik, Kristo Kollo), sulgpallis (3 naist, 1 mees), triatlonis (1 naine, 1 mees), ujumises (3 neidu, 7 noormeest), vehklemises (4 naist, 1 mees) ja vibulaskmises (1 naine, 1 mees). 

Samal teemal

EOK kinnitab koondise nimekirja mai alguses. "Kuid juba täna võin kinnitada, et Eesti on Euroopa mängudel esindatud oma parimate sportlastega, näiteks maadlejatest ja vehklejatest on üles antud kõik meie tipud,“ ütles EOK spordidirektor Martti Raju. 

Esimesed Euroopa mängud toimuvad Bakuus 12.-28. juunini. Kavas on 3 × 3 korvpall, aerutamine, iluvõimlemine (batuudihüpped, iluvõimlemineriistvõimlemine ja sportvõimlemine), jalgrattasport (BMX, maastikuratta- ja maanteesõit), judo (judo ja pimejudo), karate, kergejõustik, laskesport, lauatennis, maadlus (Kreeka-Rooma ja vabamaadlus), poks, rannajalgpall, sambo, sulgpall, taekwondo, triatlon, veesport (kujundujumine, veepall, vettehüpped ja ujumine), vehklemine, vibulaskmine ning võrkpall (ranna- ja saalivõrkpall). 

Kaheteistkümnel spordiala on võimalik teenida kas koht Rio olümpiamängudele, täita kvalifikatsiooninorm või saada edetabelis punkte. Otsepileti Rio de Janeirosse saavad laskmise, lauatennise ja triatloni võitjad. Olümpiareitingupunkte jagatakse jalgrattaspordis, judos, rannavõrkpallis, taekwondo’s ja vibulaskmises, ujumises ja kergejõustikus tehtud tulemused lähevad arvesse kvalifikatsiooninormi täitmise puhul. Euroopa mängudel on poksis ja maadluses võimalik teenida koht maailmameistrivõistlustele, kus võisteldakse olümpiakohtade eest. 

Euroopa mängud hakkavad toimuma Euroopa Rahvuslike Olümpiakomiteede Ühenduse (EOC) egiidi all iga nelja aasta tagant. 2019. aasta mängude korraldajariik kuulutatakse välja mai keskel toimuval EOC üldkogu erakorralisel koosolekul. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee