Võrkpall

Pulk valis koondise asemel töö (3)

Merili Luuk, 16. aprill 2015, 07:00
VALIK: Hindrek Pulk tegeleb suvel võrkpallikoondise asemel eneseleidmisega töömaastikul. Foto: MARI LUUD
Eesti rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Cretu teatas 15-liikmelise Eesti koondise nimekirja, kes alustavad ettevalmistust 24. ja 31. mail toimuvateks otsustavateks EM-valikmängudeks Rootsiga. Üllatustevaba koosseis pole – Tartuga tiitlile madistavast Pärnu klubist on valikus üks mees, koondisekutsest loobusid aga suisa kuus pallurit!

Üheks neist on Pärnu võrkpalliklubi diagonaalründaja Hindrek Pulk, kes otsustas suvel natuke teistmoodi elama hakata. Eelmisel kevadel Tallinna tehnikaülikooli elektroenergeetika bakalaureusekraadi omandanud Pulk siirdub töömaastikule.

Samal teemal

"Tahaks end erialaselt proovile panna ning plaan on suvel hoopis tööle minna," vaagis Pulk, et võrkpall leiba siiski lauale ei too. Kas otsus kuulutab ka 24aastase pallivõluri karjääri lõppu? "Need otsad jätan veel lahti, pole enda jaoks seda veel otsustanud," tõdes ta.

Pärnu mängijatest jäävad tervislikel põhjustel veel eemale Kardo Kõresaar ja Andrus Raadik, isiklikel põhjustel Edgar Järvekülg. Tallinna Selveri pallur Denis Losnikov keskendub õpingutele ning Kristo Kollo siirdub klubihooaja lõppedes Rivo Vesikuga taas rannavõrkpalli mängima. Pärnu palluritest on koondises seega vaid üks mees – temporündaja Timo Tammemaa. Pulga arvates on see juhuste kokkusattumus. "Ega see pallimäng pole ka elu, meestel on ka teisi prioriteete: kel vigastused, kel muud. Ju on kõik sellised siis ühte meeskonda sattunud," sõnas ta.

Möödunud aastaga võrreldes kutsus peatreener uute mängijatena koondisesse Tammemaa, TTÜ meeskonna sidemängija Kusti Nõlvaku ja libero Madis Pärteli, Pärnu Võrkpalliklubi temporündaja Timo Tammemaa ja sel hooajal Soome meistriliiga põhiturniiril sarja uut rekordit märkiva 671 punkti kogunud diagonaalründaja Mart Tiisaare.

"Osad tänavu valikusse kuulu-vatest mängijatest olid eelmisel aastal erinevatel põhjustel eemal. Nii Nõlvak, Pärtel, Tiisaar kui ka

Tammemaa on aga positiivselt arenenud ja nende tase on kindlasti selline, mis võimaldab meeskonda aidata," selgitas Cretu.

Koondis koguneb Tallinnas 27. aprillil. Pallurid, kes on välisliigade hooaja jätkumise tõttu seotud oma koduklubidega, liituvad võistkonnaga hiljem. Enne otsustavaid valikmänge peab Eesti viis kontrollkohtumist.

Ajavahemikul 10.–12. manii kohtutakse võõrsil kolmel korral Hollandiga ja 18. ning 19. mail võõrustatakse Tondiraba jäähallis Šveitsi koondist.

Pulga arvates on Eesti võimalused edasipääsuks korralikud: "Šansid on väga head. Koondises on palju ilusat hooaega näidanud pallureid. Usun, et kõik läheb hästi," rääkis ta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee