FC Barcelona ründajad Luis Suarez ja Neymar rõõmustavad Pariis Saint-Germainile löödud värava üle.Foto: MARTIN BUREAU
Uudised
16. aprill 2015, 11:26

STATISTIKAPOMM | Xavi Hernandez on nüüd kõige-kõige, Bayerni šansid vaid 24,1%

Jalgpalli Meistrite liiga veerandfinaalide kolmapäevastes avamängudes kaotas Pariis Saint-Germain koduväljakul 1:3 FC Barcelonale ning FC Porto alistas 3:1 Müncheni Bayerni. Vaatame neid tulemusi läbi põneva arvudemaailma.

10 korda on FC Porto eurosarjas esimese mängu kodus kahe väravaga võitnud ja vaid ühel puhul on nad seejärel konkurentsist välja kukkunud (1980 sügisel UEFA karikasarjas alistati Zürichi Grasshoppers esmalt 2:0, aga kaotati võõrsil lisaaja järel 0:3).

9 omaväravat on FC Barcelona pärast eilset Jeremy Mathieu tööõnnetust Meistrite liigas löönud. Tegu on võistluse rekordiga.

1 Uruguai jalgpallur on Meistrite liiga play-off'is löönud ühes mängus kaks väravat - Luis Suarez eile Pariis Saint-Germainile.

1001 väravat on FC Barcelona pärast eilseid tabamusi eurosarjades kokku löönud. Sellega jäädakse alla vaid Madridi Realile, kelle arvel on 1016 väravat. Kolmas on Müncheni Bayern 823 ja neljas Torino Juventus 748 väravaga.

401 väravat on FC Barcelona pärast eilset löönud Meistrite liigas. Siingi edestab neid vaid Real (436), järgnevad Bayern (349), Manchester United (343), Londoni Arsenal (248) ja Londoni Chelsea (234).

33 mängu järjest polnud Pariis Saint-Germain eurosarjas koduväljakul kaotanud. Eile see seeria lõppes.

169. mängu eurosarjas sai eile kirja PSG vastu vahetusest sekkunud FC Barcelona keskpoolkaitsja Xavi Hernandez. Tegu on rekordiga. Tabelis järgnevad Xavile Paolo Maldini (168), Clarence Seedorf (161), Javier Zanetti (160), Ryan Giggs ja Raul Gonzalez (158), Iker Casillas (152), Jamie Carragher (150).

10 minutiga Bayerni vastu 2:0 eduseisu asunud FC Porto ei püstitanud vastavat rekordit - 2010. aasta aprillis suutis Manchester United seda vaid 7 minutiga (3. Darren Gibson, 7. Nani).

4 mängijat on Meistrite liigas kohtumise esimese 10 minuti jooksul 2 väravat löönud: Heimo Pfeifenberg (Salzburg), Alan Shearer (Newcastle), Julio Cruz (Milano Inter) ja Ricardo Quaresma eile.

861 pallipuudet on Lionel Messi teinud tänavuse hooaja Meistrite liigas. Parim mängija, muidugi.

5 pealelööki sooritas eilses mängus FC Portoga Müncheni Bayern. Kui nad viimati, 6 aastat tagasi nii vähe pealelööke sooritasid, said nad FC Barcelona käest 0:4 sugeda.

1. korda sel hooajal kaotas PSG mängu, kus Zlatan Ibrahimovic ei kuulunud meeskonna algkoosseisu. Eelmised 17 puhul õnnestus PSG-l kaotust vältida.

98,5% puhkudest on eurosarjas avamängu võõrsil 3:1 võitnud meeskond (a la FC Barcelona eile) ka kokkuvõttes edasi pääsenud.

75,9% puhkudest on eurosarjas avamängu kodus 3:1 võitnud meeskond (a la FC Porto eile) ka kokkuvõttes edasi pääsenud.