Auto-Moto uudised

Ott Tänak: Argentiinas ei tasu piire kompida 

Toimetas Kaspar Koort, 17. aprill 2015 20:41
Ott TänakFoto: M-Sport
Kuus nädalat pausi pidanud autoralli MM-sari jätkub tuleval nädalal Argentiinas, kus sõidetakse üks tänavuse hooaja keerulisematest rallidest. Stardijoonel saab mõistagi näha ka Ott Tänakut, kes kihutas eelmisel etapil Mehhikos järve ning uputas oma auto. M-Spordi pressiteenistusele antud kommentaarides Tänak enam Mehhiko-intsidendil ei peatunud.

"Minu jaoks on see  paus olnud liiga pikk ning tahan viimaks ometi ka võidu sõita! Jah, pärast Mehhikot tegime uue autoga mõned testid, kuid ei jõua ära oodata, millal taas võistelda saan," rääkis Tänak ning tutvustas seejärel põgusalt Argentiina olusid.

"Esmalt peame saama kätte hea tunde. Tõsi, kui tunne on hea, võib tekkida kiusatus ka piire kompida, kuid Argentiina-sugusel rallil peab olema esmajärjekorras arukas."

"Seal ei ole nagu Rootsis või Soomes, kus võid libiseda ühelt teepoolelt teise. Seal on küllalt, mille vastu sõita ning tihti lohistavad eessõitvad masinad rajale suuri kive. See on ralli, kus tuleb hoida silmad lahti ning kus tuleb alati teada, millised riskid väärivad võtmist ja millised mitte."

"See on suur väljakutse, kuid samas selline väljakutse, mida ma tõsiselt ootan. Loodetavasti tuleb hea võistlus ning kindlustame meeskonnale nii mõnegi punkti, enne kui Euroopasse tagasi pöördume."

Samal teemal

26.04.2015
Dramaatilise Argentiina MM-ralli võit läks üllatusmehele, suured probleemid jälitasid suuri nimesid ka viimasel katsel
24.04.2015
Vastu kivi sõitnud Ott Tänaku jaoks on Argentiina ralli tänaseks lõppenud!
23.04.2015
Ott Tänak Argentiina testikatsel parimate hulka ei mahtunud
16.04.2015
Tänaku ülemus: ma ei usu, et Ott mõjutatud on