Kehra oli Viimsiga hädas, kuid suutis siiski võidu ära võttaFoto: ARNO SAAR
Toimetas Kaspar Koort 17. aprill 2015 22:26
Eesti meeste käsipallimeistrivõistlustel peeti kolme võiduni peetavate poolfinaalseeriate teised kohtumised, kus taas saatis edu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit ja Põlva Servitit, keda mõlemat lahutab finaalipääsust üks võit. Tõsi, Kehra kindlustas võidu HC Viimsi/Tööriistamarketi üle alles lisaajal.

Kehra oli võõrsil Viimsi vastu enamuse mängust eduseisus, kuid poolaja 18:16 võitnud kehralased lubasid aga normaalaja lõpus võõrustajatel teha 7:1 vahespurdi ja viigistada seisu 35:35-le. Seejuures viskas Viimsi/Tööriistamarketi viigivärava Tarmo Ulla normaalaja viimastel sekunditel kiirrünnakust.

Võrdselt kulgenud lisaajal panid kehralased oma paremuse maksma ja võitsid 39:38. Seejuures avanes väljakuperemeestel viimastel sekunditel võimalus seis taas viigistada, kuid otsustaval momendil kaotati pall. Võitjate resultatiivseimad olid Marko Slastinovski ja Jevgeni Buinenko võrdselt 9 ning kaotajatel Siim Pinnonen 11 ja Ulla 8 tabamusega.

"Lasime ennast kahel korral lõdvaks ja mängisime suure eduseisu maha. Mehed hakkasid lollusi tegema ja nii tuli sisse igasuguseid eksimusi. Kõik mõtlesid nendel momentidel enda peale, ega tegutsenud võistkondlikult. Kohtumine siiski näitas, et oleme Viimsist pisut paremad ning kui ennast kokku võtsime, siis saime edu sisse. See sai määravaks ka lisaajal,“ rääkis Kehra peatreener Jüri Lepp pärast ootamatult närviliseks kujuunenud mängu.

Viimsi/Tööriistamarketi juhendaja Ain Pinnonen märkis omalt poolt: "Tuli napp kaotus, kuid väga pettunud ma pole, sest meeskond võitles ning näitas enda sisu. Mängu alguses oli aga tahtmist liiga palju ja nii läks Kehra eest, mis saigi lõpuks saatuslikuks. Normaalaja lõpus võitlesime viigi välja puhtalt tahtmise pealt ning lisaajal jäi meil pisut õnnest puudu. Me tabasime paaril korral posti, vastasel aga läksid sellised pealevisked väravasse. Viimase rünnaku kohta ütles Robin Oberg, et pall oli libe ja lendas seetõttu käte vahelt läbi.“

Serviti viskas Viljandis seisul 4:4 viis väravat järjest, võitis avapoolaja 17:12 ja kogu kohtumise 31:24. Serviti suurim skooritegija oli Ardo Puna 10 tabamusega, Henri Sillaste ja Pavel Turajevi arvele kanti 4 väravat. Viljandi HC-le tõi Ott Varik parimana 8 tabamust, Kristjan Koovit ja Robert Lõpp viskasid 4 väravat.

"Olime mänguks paremini valmis kui avamatšis Põlvas. Kui tegime vahe sisse, siis suutsime seda ka hoida. Võrreldes esimese kohtumisega panime juurde nii kaitses kui rünnakul. Viljelesime 6-0 kaitset, tegime ohtralt vahetusi ning väravavahtide duellis mängis Eston Varusk Rasmus Otsa üle,“ märkis Serviti juhendaja Kalmer Musting.

Viljandi juhendaja Marko Koks: "Serviti mängis kaitses väga agressiivselt, lausa kaheminutiliste karistuste piiril. Meie ei suutnud seda lahti hammustada ja väsisime. See võttis meie mängust aga loogika ära. Seisame nüüd selg vastu seina ning kuigi meil saab raske olema, on meeskond sammu edasi astunud. Praegu jääb meil puudu kogemusest ja jõust, kuid siiski peab Serviti võidu nimel maksimaalselt pingutama.“