Auto-Moto uudised

 

AJALUGU! 17-aastane Hannes Soomer jõudis esimest korda poodiumile (5)

Õhtuleht.ee, 19. aprill 2015 17:23
Hannes Soomer.Foto: 2013.europeanjuniorcup.com
Täna sõideti Hollandis Assenis motoringrajasarja European Junior Cupi (EJC) hooaja teine osavõistlus, parima stardikoha sõitis kvalifikatsioonides välja 17-aastane Hannes Soomer.

Eestlane kaotas esikoha juba esimeses kurvis, kuid suutis 10-ringilises sõidus varsti taas liidriohjad haarata. Paari ringi möödudes oli selge, et võitja selgub kolme noormehe võitluses - esikoha konkurentsis olid Soomer, EJC hooaja avaetapi Aragonis võitnud Javier Orellana ja Asseni kvalifikatsioonis teise koha saanud Emanuele Pusceddu.

Ülimalt põnevas sõidus võitis just Orellana, kes edestas Soomerit. Pusceddu juhtis veel viimaste kurvideni, kuid kaotas võitluses Orellanaga hetkeks tsikli üle kontrolli, mis kukutas ta kolmandaks. See tähendab, et Soomer tõusis esimest korda karjääri jooksul EJC sarjas poodiumile!

Anastassia Kovalenko, teine Eesti esindaja EJC sarjas, oli täna 25 lõpetaja seas 23, kaotades liidritele rohkem kui ringiga. Naiste arvestuses oli Kovalenko teine, võitja Viktoria Kis oli täna 21.

Soomer tõusis teise kohaga EJC üldarvestuses 31 punktiga kolmandale kohale. Liider Orellanal on koos 50 silma, eestlase ja hispaanlase vahele mahub just Pusceddu, kes on kogunud 32 punkti.

Samal teemal

10.05.2015
Ei Soomer ega Kovalenko Imolas finišisse ei jõudnud
23.04.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Hannes Soomer: "Olin nelja-aastane, kui esimese tsikli sain."
23.04.2015
Osaleb ka koduses sarjas
18.04.2015
SUPER: 17-aastane eestlane võitis Euroopa motoringrajasarja kvalifikatsiooni!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee