Võrkpall

Venno ja Juhkami aitasid koduklubi ajaloolise saavutuseni 

Toimetas Kaspar Koort, 20. aprill 2015 11:21
Foto: volleyballteamtirol.com
Eesti võrkpallikoondislaste Martti Juhkami ja Oliver Venno koduklubi Innsbrucki Hypo Tirol tegi Austria meistrivõistlustel seda, mida ei ole varem ükski võistkond suutnud - võitis hooaja jooksul kõik 26 mängu. Nädalavahetusel lõppenud finaalseerias oldi mängudega 4:0 üle Bleiburgi SK Posojilnica Aich/Dobist.

Kõigis esikohamängudes näitasid suurepäraseid esitusi mõlemad eestlased, kes tõid kahe peale vastavalt 40, 32, 24 ja viimases vasatsseisus samuti 24 punkti. Rünnakul 23-st tõstest 11 (48%) realiseerinud Juhkami lisas viimases esikohamängus koduklubile ka ühe blokipunkti ja ühe serviässa, nurgaründajalt seega kokku 13 punkti. Venno üheteistkümnest punktist üheksa tulid rünnakul (53%) ja kaks blokis. Eestlased olid ka ainsad, kes Tiroli poolel kahekohalise resultaadini jõudsid, vahendas Volley.ee.

"Suutsime oma paremuse maksma panna, samamoodi nagu eelmistes kohtumistes. Vastased tulid mängule väga agressiivse serviga libero peale ja alguses oli sellel ka hea mõju, aga pikemas perspektiivis selline taktika edu ei too. Viimane geim oli juba jõudemonstratsioon ja Austria meistris kahtlust ei olnud," kirjeldas viimast mängu Juhkami. 

"Ideaalne hooaeg, sest me ei kaotanud Austria liigas ühtegi mängu! 26 võitu, mida ei ole saavutanud mitte ükski meeskond enne meid," lisas eestlane.

"Meeskond mängis hästi, suutsime ennast kokku võtta ja hooaja ilusasti lõpetada. Enda mänguga võib rahule jääda - serv toimis ja rünnak samuti," rääkis pärast viimast mängu Venno. 

Kui Juhkami jaoks oli tegemist esimese piiritaguse kuldmedaliga, siis Venno on võitnud ka Saksamaa ja Sloveenia meistritiitli. Lisaks Austria liiga kuldmedalile jäi Innsbrucki meeskonna hooaega kaunistama Kesk-Euroopa liiga võit.  

Samal teemal

17.03.2015
Oliver Venno ja Martti Juhkami koduklubil on Austrias "kolm matšpalli"
15.03.2015
Vollekoondise koosseis selge, Pärnu VK-st mahtus 15 sekka vaid üks mees
13.03.2015
Venno ja Juhkami olid ka teises finaalmängus hoos
10.03.2015
Venno ja Juhkami tõid esimeses finaalmängus kahepeale 40 punkti