TLÜ ja 1182 finaalseeria on pingeline. Foto: LAURA OKS
20. aprill 2015, 21:42

Naiste korvpalli finaalseeria on lisaaja järel viigis

1182 alistas lisaajal põnevusetenduses TLÜ ja viigistas finaalseeria. Kui 25 minutit nelja veaga mänginud Kerttu Jallai oli tabanud 38 sekundit enne normaalaja lõppu Tallinna Ülikooli eduseisuks 72:67, uskusid ilmselt vähesed, et 1182 võiks selle trammi alt veel välja tulla. Aga tuli ja võitis lisaajal 83:80.

1182 võitis avaveerandi ning kallutas punkt-punktis kulgenud esimese poolaja Mailis Poki kolmesega enda kasuks 39:38. Kusjuures tasavägine seis on seda imelikum, et 1182 oli lauas üle 19-11, korvisöödud 10-4, visketabavus võrdne. Kerttu Jallai oli toonud juba 15, 1182 poolel Laina Mesila-Kaarmann 13p+6lp.

Maaring ja Mesila viisid lisaajale

Kolmandal veerandil näis, et toimub sama, mis esimeses mängus. Ohumärgiks TLÜ jaoks oli siiski Jallai neljas viga. TLÜ haaras lätlannade Guna Lagzdina, Laura Audere ja Oksana Miili korvidest initsiatiivi (58:55) ning 2.13 enne lõppu viis Lagzdina korv TLÜ ette 70:65. Annika Köster kukkus 1182 poolel viie veaga välja. Otsustavat vahet TLÜ siiski kodusaalis ei saavutanud.

28 sekundit enne normaalaja lõppu tabas Marit Maaringu kolmene (72:70 TLÜ-le), viiv hiljem sai Maaring kätte Miililt palli ning Mesila teenis kaks vabaviset – seni 6st 3 tabanud mängija sedakorda ei eksinud – viik 72:72. Rachel Jones tegi seejärel pallikaotuse, Pirgit Püü viskas mööda. Normaalaja viik.

Otsustas 1182 ründelaud?

Lisaajal dikteeris taaskord sündmusi TLÜ, kuid vastastikku tehti palju kingitusi, möödaviskeid. 2.11 enne lõppu tabas Jallai seisuks 77:74, Lagzdina kahest vabaviskest läbis 48 sek enne lõppu üks – TLÜ ees 78:76. Maaring tabas seejärel ühe vabaviske, Jones kaks (80:77).

Pärast Howard Frieri minutilist mõtlemisaega viskas 19 sekundit enne lõppu kaks punkti Pirgit Püü ning teenis lisaks vabaviske – võimaluse mäng viigistada. Muidu väga hea vabaviskaja Püü viskas aga mööda, kuid lauas oli Lagzdina ja Audere asemel Mesila-Kaarmann, kes viis 1182 ette 81:80.

16 sekundit jäi. Üsna viletsa partii teinud Rachel Jones kaotaski kolm sekundit enne lõppu palli ning Maaring teenis veel kaks vabaviset, mis ka mõlemad realiseeris. 83:80 võit 1182 Tallinnale.

Võistkondlikult: 1182 võitis laua 43-32, korvisöödud 19-12, pallikaotused 17-18; kahepunktivisked TLÜ-le 43 vs 39 %, kolmesed 32 vs 23 %, vv 73 vs 75 %.

Individuaalselt: Mesila-Kaarmann oli 1182 tänane vaieldamatu liider – 25+13+3 (visked 18/10), otsustavatel hetkedel tabanud Maaring lisas 10+5lp, Püü 11p, Pokk 10+8+5, Annika Köster pealt 20 minutiga 8+7lp ning Birgit Piibur 7+7+8 (visked siiski vaid 12/1).

TLÜ edukaim oli Jallai – 25+5+2 (15/8 + vv 10/8), Audere tõi 16+9lp, Miil 12+5lp, Lagzdina 13+7lp, Jones 8+3+7 (visked 13/2).

* * *
Kolmas finaalmäng peetakse reedel algusega kell 18.30 Audentese Spordihoones ning nüüd on selge, et seeria ei lõpe enne esmaspäeva, 27. aprilli.