Korvpall

Teekonnal NBA tiitlini | Võlurid ja Saurused madistavad täie raha eest (3)

Otto Oliver Olgo, 21. aprill 2015 21:29
Paul PierceFoto: Claus Andersen
Kui eelmised kolm seeriat Idakonverentsis on kõik 4-0 või 4-1 seeria hõnguga, siis Washingtoni võlurid ja Toronto saurused madistavad eeldatavalt kuue-seitsme mänguni. Mõlemal tiimil on sarnane mängustiil, väljapaistvad vead ja trumbid.

Toronto Raptors (49-33, Ida 4.) - Washington Wizards (46-36, Ida 5.)

Samal teemal

Seeria algas Wizardsi koleda võiduga lisaajal, võõrsil (tõesti, mänguilu oli minimaalselt pikkade möödavisatud kaheste ja aeglase tempo tõttu, korvpalligurmaan vahetanuks kanalit kui seis ei oleks võrdne olnud). Ühtlasi oli Wizards ainuke tiim, kes suutis avada võiduarve võõrsil, kõik ülejäänud seeriad ei tekitanud just suuri üllatusi avamängu(de)ga. Võlureid juhtis 18 punktiga ei keegi muu kui veteran Paul Pierce, kes oli varasemalt provotseerinud Toronto meeskonda - õigustatult? -, et neil puudub "see miski", mis teeb tiimist tiitlinõudleja. Ignoreerigem siinkohal fakti, et Wizardsi peale panustades annaks Vegase kihlveokontorid tiitlivõidu korral rahasumma 75-kordselt tagasi.

Esimene mäng reetis, et Pierce'i provokatsioon võis peita kübekese tõtt. Raptorsi kodupublik skandeeris, ulgus, karjus, aga mehed platsi peal olid sama tiivustatud kui siinsed sotsiaaldemokraadid koalitsioonikõnelustel. Liider Kyle Lowry oli apaatne ja sai 6 viga kiiresti kätte, meeskonna parim skoorija DeMar DeRozan ei hammustanud lahti Washingtoni kaitset. Lisaajale viisid Toronto ainult NBA tänavuse hooaja parima pingimängija Lou Williamsi hullud visked neljandal veerandajal ja varumängujuhi Greivis Vasquezi kolmene 25 sekundit enne lõpusireeni. Lisaajal rauges seegi vähene ramm.

Pierce'i 77 play-off mängu kogemused panid ära Raptorsi organisatsiooni 14 mängu kogemusele. Raptorsi peamänedžer Masai Ujiri, kes kogus mullu kuulsust loosungiga "Fuck Brooklyn" PO-de avavoorus, sai jälle trahvi vastulausega "We don't give a shit about "it"". Vänge sõnakasutus pole siiani kummagil korral edu toonud.

Lootus säilib, et seeria edasistes mängudes Lowry ja Wizardsi lubava tagaliiniduo John Walli-Bradley Beali resultatiivsus paraneb ning vähemalt kaks tiimi võitlevad Idas seitsmenda mänguni välja (Et siis kohata Hawksi? Oh jah.), aga esmaste vaatluste järel läheb ainsal Kanada tiimil raskeks. Poliitikutest korrumpeerunud linna korvpallivõlurid olid eesliinis (brasiillane Nene, poolakas Marcin Gortat) Toronto suurtest üle ja kuigi Wall tegi kahvatu esituse, piisas sellest veenvalt Lowry ülemängimiseks.

Ometi: kes peataks Pierce'i, keda Wizardsi konservatiivne peatreener Randy Wittman kasutab nüüd aina rohkem suure äärena? Vastus võib Toronto pingil peidus olla (karate/kung-fu/MMA-meister James Johnson istus pingil esimene mäng, vaid Jumal teab miks) ja vara on tituleerida Wizardsit kindlaks edasipääsejaks. Kui Sa oled korvpallisõber, kes armastab kiirust (Wall), pikki raskeid kaheseid-kolmeseid (DeRozan, Beal, Lowry, Lou Williams) ja tasavägist seeriat, on see vastasseis just Sulle. Ära kõhkle, otsi striimi. Ja kui Sulle meeldib rahaga riskida-suurelt võita, paku Wizardsit Idakonverentsi finalistiks. Hawksi vigastuste ja Toronto oodatust kahvatuma alguse foonil...kõik on võimalik. Ainult ära pärast süüdista autorit, vaid Randy Wittmani. Relvad on tema käes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee