Korvpall

Teekonnal NBA tiitlini | Play-off-Rondo hiilgepäevad on loojunud 

Otto Oliver Olgo, 23. aprill 2015 18:08
James HardenFoto: Reuters / Scanpix
Houston Rockets (Lääne 2. põhihooajal, võitude-kaotuste suhe 56-26) - Dallas Mavericks (Lääne 7., 50-32)

See seeria pidanuks olema koos San Antonio Spursi - Los Angeles Clippersi ja Toronto Raptorsi - Washington Wizardsi vastasseisudega üks põnevamaid. Veteranidest pungil Mavericks tunnustatud treeneri Rick Carlisle'iga võitlemas NBA oma Hitleri (James Hardeni) ja keskkoolitüdrukuid võrgutava Dwight Howardiga.

Samal teemal

Lisaks puudusid rakettidel vigastuste tõttu kunagi Venemaalgi mänginud algviisiklane Patrick Beverley ja tänavu tõeliselt õitsema läinud Leedu korvpallisensatsioon Donatas Motiejunas.

Houstoni mehi alahinnati meedias ja korvpalliringkondades jälle, ilmselgelt. Mavericks on suutnud Hardenit natuke pidurdada (vabaviskejoonele pääseb ta ikka alati üle 10 korra), aga korvi all hoiab valitsuskeppi Howard. Koos lapsepõlvesõbra Josh Smithiga on nad vägistanud pick-and-rolli Dallase korvi all ja vihma (Knicks) käest räästa (Mavericks) alla sattunud Tyson Chandler ei suuda üksi seda duot peatada.

Korvpallilegend Dirk Nowitzki võtab küll mõned lauapallid ära, aga kaitses on mõnikord Nowitzki-suurusest seisvast postrist rohkem kasu. Kui Mavericks plaanib edaspidigi olla "must hobune" Larry O'Brieni karika jahil, peab Nowitzki võtma vastu kas pingirolli või olema ümbritsetud pea alati tugevate kaitsjatega. Skoorija Monta Ellis, mängujuht Rajon Rondo ja südi äär Richard Jefferson seda hetkel ei ole.

Rondost rääkides...kust üldse alustada? Kas 18. detsembrist, mil BostonCeltics saatis enda viimase staari kuldsest Connect 4 ajastust Dallasesse Brandan Wrighti, Jameer Nelsoni, bädäss Jae Crowderi (kes on Celticsis kujunenud publiku lemmikuks), ühe esimese ja teise ringi draftivaliku vastu?

Kas ajavahemikust 2015. aasta jaanuar-aprill kui ajapikku lekkisid meediasse sosinad, et peatreener Carlisle ja Rondo ei salli eriti üksteist? Muide, ka Bostoni ekstreener Doc Rivers olevat paaril korral läinud peaaegu kallale Rondole. Müütiline "play-off Rondo" ringles Mavsi trumbina kirjatükkides ometi edasi.

Play-off Rondot me ei näe tänavu striimide, League Passi või omaenda silmade kaudu. Seeria teises mängus Rocketsi vastu paistis Rondo silma tujutu käitumise, vigade tõmbamise ja episooditi tahtliku sabotaažiga, mille tagajärjel istutas Carlisle Rondo pingile ja andis mängujärgsetes intervjuudes ajakirjanikele oma hinnangu: Rondot ei taha ta enam Mavericksi särgis näha ülejäänud PO vältel.

Õige pea teatas Mavericksi PR-osakond, et Rondo ei osale järgmistes mängudes. Ingliskeelselt väljendudes oli poliitiliselt korrektne ettekääne: (We don't want you) back issues ehk seljavigastused. Rondo ütles seepeale poolnaljatledes, et kui ta istub liiga kaua pingil muutuvad ta seljalihased kangeks ja jäigaks.

Juba levivad sotsiaalkanalis Twitter kuulujutud, et Mavericks kavatseb jahtida suvel Portland Trail Blazersi kangelast LaMarcus Aldridge'i (Mavs pole ainus; ka Spurs olla väga huvitatud). Seeriale on pööratud kujundlikult hõbe-sinine selg, kapatakse edasi paremate jahimaade poolele.

Kaks mängu on jäänud, kuid 4-0 või 4-1 on pigem paratamatus. Rockets on liiga hea kaitses ja ründes, Harden-Smith-Howard trio klikib efektiivselt. Koljatite pealtpanekute austajatel tasub ka edaspidi mänge vaadata, uljamad kihlveokontorite külalised võivad loota, et Spurs-Clippers venib seitsme mänguni ja kes iganes kurnatult võitjana väljub, ei suuda puhanud rakettidega enam võidu joosta ja kolmeseid visata.

Samal teemal

12.05.2015
Teekonnal NBA finaali | Viimased ellujääjad pole tingimata alati kõige tugevamad. Enamasti on nad targimad ja pooleldi õnnega koos
28.04.2015
Idas muutusid NBA kohamängud ootamatult pingeliseks, Blazers noppis esimese võidu
25.04.2015
Suur sakslane oli fantastiline, kuid habe oli kriipsukese parem
24.04.2015
Ebareaalne vend - MVP-tiitli poole marssiv Stephen Curry pani sellise mammu, et oi-oi-oi