Korvpall

Teekonnal NBA tiitlini | Grizzlies hävitab jõuga Blazersi riismeid 

Otto Oliver Olgo, 23. aprill 2015 18:26
Marc Gasol (33) ja Robin Lopez (42)Foto: Reuters / Scanpix
Portland Trail Blazers (Lääne 4. ja divisjonivõidu tõttu automaatselt nelja parema seas, 51-31)

Läänekonverentsi kõige armetum paar, mida soovitan kahjuks vaadata ainult siis kui teist play-off mängu pole käimas. Ja isegi siis on tervislikum magada, sest võib eeldada, et Grizzlies rebib enda karukäpaga Portlandi teerajajad jäseme kaupa tükkideks kuni 4-0 on fakt.

Hooaega stabiilsete võitudega alustanud Blazers oli alles jaanuaris Lääne jäämäe tipus koos Warriorsiga: algviisik oli liiga kõige tugevamate hulgas, pink oli...adekvaatne. Tõotas minna paremaks kui vahetustehingu käigus hangiti tagamängija-äär Arron Afflalo ja nooremad mehed näitasid sagedamini enesekindlust.

6. märts, 2015. Admiral Terry Stottsi logiraamat pardal "Trail Blazers".

Laev on jõudnud Dallase hobupaadist ette kolmandaks veerandiks. Madrused on elus ja terved, toitu on salves küllalt. Tüürimees Aldridge ei ole eksinud kordagi suunaga. Kurat, keegi karjub.

HijaHKHFUFHUKFGF,HBN,ADSJHBKJVHBFGQ,KUafbuigfbshblbYAD

Laev upub. Suudame Dallase paadist tervemini sadamasse jõuda, aga laevamehaanik Wesley Matthews on uppunud ja varumehaanik Afflalo ei tea, kuidas elektrijaama ja pumbasüsteeme putitada. Aldridge poetas meheliku pisara nagu Simba "Lõvikuningas". Oli hüva reis, püüan järgmine kord uuesti.

Teisisõnu: Blazersi tähtsuselt kolmas lüli Wes Matthews rebestas enda Achilleuse kõõluse ja kõik hakkas sealt allamäge veerema.

Kaks sünget küsimust ripuvad õhus. Millise mängijana tuleb Matthews tagasi (ajalugu näitab, et Achilleuse rebestamine rikub karjäärid NBA tasemel ära)? Kas 30. eluaastale lähenev LaMarcus Aldridge tunneb suvel kiusatust naasta koju Texasesse või jääb ta Portlandi patrioodiks lõpuni välja? Esimene küsimus on korrelatsioonis teisega.

Autor ootab seni juba vältimatut Grizzlies-Warriors vastasseisu.

Samal teemal

12.04.2015
Teekonnal NBA finaali | Viimased ellujääjad pole tingimata alati kõige tugevamad. Enamasti on nad targimad ja pooleldi õnnega koos
30.03.2015
Unikaalse stiiliga Memphis jätkab teekonda tiitli suunas, Hawks haaras juhtohjad
28.03.2015
Idas muutusid NBA kohamängud ootamatult pingeliseks, Blazers noppis esimese võidu
25.03.2015
Suur sakslane oli fantastiline, kuid habe oli kriipsukese parem