Maile Mölder ja Erkki Lill.Foto: Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon
Õhtuleht.ee 24. aprill 2015 10:28
Eesti võistkond saavutas eile õhtul Sotšis toimuvatel curlingu segapaaride maailmameistrivõistlustel otsustava võidu Rumeenia paari üle tulemusega 2:10. Sellega kindlustasid soomlasest treeneri Timo Kauste hoolealused Maile Mölder ja Erkki Lill edasipääsu veerandfinaali.

Seni peetud üheksast mängust on Eesti võitnud seitse ja kvalifitseerus otse veerandfinaali. C-alagrupis on alla jäädud vaid Hispaania ja grupis liidripositsiooni hoidva Kanada võistkondadele.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Fred Randveri sõnul oli Eesti võistkonna mäng selgelt tugevam. "Eesti lipu all mängivad Maile Mölder ja Erkki Lill on näidanud kõrget taset, olles võitnud väga tugevaid vastasseid nagu paari aasta tagune maailmameister Ungari ja Šotimaa. Eestil on MMil segapaaris curlingus seni õnnestunud veerandfinaali jõuda vaid kahel korral. Meie mängijate tugevus on kahtlemata väga hea koostöö, mis on paarismängus võtmetähtsusega," rääkis Randver. Lisaks Eesti võistkonnale kvalifitseerusid otse veerandfinaali Kanada, Venemaa, Norra ja USA curlingupaarid.

Kui klassikalises curlingu võistkonnas on neli liiget, kas mehed või naised, siis segapaaris curlingu puhul on korraga jääl üks mees ja üks naine. Lisaks on mängus kaheksa kivi asemel kuus ja iga võistkonna üks kivi on juba enne mängu algust väljaku keskjoonele positsioneeritud.

Kaheksandad segapaaride curlingu maailmameistrivõistlused kestavad Sotšis 25. aprillini. Kokku osaleb MMil 30 riiki. Võistlused toimuvad samal areenal, mis võõrustas 2014. aastal Sotši taliolümpiamänge.

Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon esitas segapaaride curlingu 2018. aasta taliolümpiamängude uueks kandidaatalaks ning suure tõenäosusega võib segapaaris-curlingut näha juba Pyeongchangi olümpial. Lõplikku otsust on oodata selle aasta teises pooles.