1182 asus finaalseeriat juhtimaFoto: Laura Oks
25. aprill 2015, 10:39

Viimasel veerandil võimu näidanud 1182 jõudis meistritiitlist ühe võidu kaugusele

Eesti naiste korvpalliliiga kolmandas finaalmängus kohtusid Audentese Spordihoones 1182 Tallinn ja Tallinna Ülikool. 1182 Tallinn võitis 81:67 ja asus kolme võiduni peetavat kullaseeriat kaks-üks juhtima.

Hoolimata lõppskoorist oli kohtumine taas finaalseeria vääriline. Umbes 250 pealtvaataja tunnistusel kulgesid vastased käsikäes, eduseisu üksteisega vahetades neljanda veerandini.

Poolaja võitis TLÜ 49:48 ning Oksana Miili kolmese järel juhtis TLÜ ka enne neljandat veerandit 62:61. Kuid viimane veerand oli pelgalt 1182 Tallinna mäng – see kuulus neile 20:5, nii kogu mäng ja nüüd ka edu seerias.

"Nüüd saame aru, mida peame kindlasti tegema, mis annab meile kõige parema eelduse neid üle mängida! Lauapallid peame ka muidugi endale saama ning pidevalt agressiveselt mängima. Aga see on meie jaoks boonus, kui meie tagamängijad saavad nii hästi mängu kontrollida ja korraldada, nagu täna. Rachel Jonesi vastu tegutseda on Piiburi jaoks suur väljakutse, aga ta võitleb! Ja meie võitleme edasi,“ rääkis kohtumise järel 1182 peatreener Howard Frier.

TLÜ liider Kerttu Jallai märkis aga omalt poolt: "Ma ütleks, et otsustavaks said täna pisiasjad. Oleksime pidanud oleme kaitses kindlamad kaitses, just vahetuste poole pealt. Samuti lauas oleks pidanud jõulisemad olema. Seda näitaks ka nende kiirrünnakute arv.
Igal juhul, nüüd oleme kaotusseisus. Pisiasjad otsustasid ning peame analüüsima, mida ja kuidas paremini teha. Oluliseks pean, et oleks ühtne mõtlemine nii rünnakul kui ka kaitses.“

Väljavõtteid protokollist

1182 võitis laua 39-36, korvisöödud 13-11, pallikaotused 12-15, kiirrünnakud 11/6 vs 8/2. Kahepunktivisked 50 vs 40 %, kolmesed 14 vs 22 %, vv 90 vs 68 %.

Võitjate parimad olid Pirgit Püü 24+5rs (15/9 + vv 5/5), Birgit Piibur 18+8+4 (15/7 +4/4) ja Laina Mesila-Kaarmann 13+14 (10/5), Annika Köster lisas 8+7lp ja Mailis Pokk 7p.

Tallinna Ülikooli resultatiivseim oli Kerttu Jallai 19+9lp (14/6 + 7/7), Oksana Miil tegi kokku 12+2+3, Guna Lagzdina 11+5lp, Rachel Jones 10+7+6, Janett Perv 7+7lp, Laura Audere 6+5.

Seeria neljas kohtumine toimub esmaspäeva õhtul kell 18 Tallinna Ülikooli koduhallis.