Viljar Voog, 25. aprill 2015 18:25
Täiseduga jätkav Nõmme Kalju alistas Hiiul Infoneti. Foto: Mati Hiis
Nõmme Kalju jalgpallimeeskond alistas Eesti meistrivõistluste kaheksandas voorus teise pealinnaklubi FC Infoneti 1:0 ja püsib jätkuvalt kaotuseta. Mis veelgi muljetavaldav, kaljukad pole tänavu veel minutitki mänginud kaotusseisus!

Hiiu staadioni kunstmurul teetud kohtumises kulus Kaljul mängumootori käimatõmbamiseks paar minutit, ent seejärel suruti Infonetile oma tempo peale ja külalised langesid sügavale oma väljakupoolele.

Kalju otsis söödimänguga auke vastaste mängujoonises nii äärtest kui keskelt, ent esimesed pool tundi Infoneti kaitse püsis. Hoopis külalised suutsid vasturünnakutel lüüa teravamaid olukordi, millest parim 26. minuti rikošeti võtnud kauglöök, mis oli enne Vitali Teleši poolt nurgalöögiks lükkamist langemas lati alla.

Ent siis kandis Kalju surve lõpuks vilja – mängu 34. minutil hüüdis Kalju fännisektor „Ats, pane!" ja otse nende ees ääreründaja kohuseid täitnud Ats Purje täitis käsu. Tänu heale algkiirendusele suutis koondislane end loetud sammudega kaitsjatest mööda mängida ja sai uhkes üksilduses anda tsenderduse värava ette, kus Hidetoshi Wakuil jäi üle vaid pall paarilt meetrilt väravavõrku lükata.

Loetud minutid enne poolajavilel oli Purjel võimalus ka Kalju eduseisu suurendada, ent vasakul äärelt karistusalla tõusnud ründaja löögile sai näpud vahele Infoneti väravavaht Mihhail Lavrentjev ning veerandtunnisele puhkepausile mindi Kalju kui mitte skooriliselt, siis mängupildilt kindla kontrollimise all.

Võib-olla oli Kalju positsioon mängus ning liigatabelis üldiseltki liialt enesekindel, sest teise poolaja algul mängis kaugelt liiga riskantselt Teleš ja kaotas karistusala joonel palli. Infoneti kauglöök läks siiski väravast mööda.

Väravavahi eksimus tähistas ka külalisvõistkonna initsiatiiviperioodi algust, mis sai kahjuks valusa kulminatsiooni juba 51. minutil. Jõulise mänguga sai karistusalas palli Jüri Jevdokimov, ta löögile viskus ette Alo Bärengrub ning olukorra lõpuks lamas ründaja põlvevigastusega maas.

"Ma ei usu, et ristats läks, aga mingi kraks käis läbi. Praegu ma enam edasi mängida ei saanud," rääkis platsilt ära longanud Jevdokimov.

Oma kõige ohtlikuma ründejõu kaotanud Infonet üritas jätkuvalt väravani jõuda, ent asjatult ja viimase pooltunnil pakkus enam kui 800-pealisele publikule enim meelelahutust hoopis kevadpäikeses poolpaljalt väljakule jooksnud fänn.

Lõpuvile kõlades võis Kalju rõõmustada hooaja kaheksanda võidu üle ning seni on nende väravaluku suutnud lahti muukida vaid Viljandi (Kalju võitis kohtumise 6:2) ja Sillamäe (3:2) klubid.

Liigatabelis on Kalju edu FC Flora ees 3 punkti, täna Pärnu Linnameeskonnaga 2:2 viigi teinud Levadia on pärast kaheksat mängu juba 11(!) silma kaugusel.