Vormel 1

Frank Williams lahkub F1-sarjast vaid jalad ees 

Viljar Voog, 28. aprill 2015 12:33
Frank WilliamsFoto: Reuters/Scanpix
1977 aastal lõi Frank Williams omanimelise vormel 1 meeskonna ja nüüdseks rüütliks löödud 73aastane vanahärra on sellest ajast saati olnud lahutamatu osa F1-tsirkusest. Ainus, mis ta ala juurest eemale saab tirida, on surm, ütles tütar Claire Reutersile.

Claire Williams juhib küll mullusel hooajal mülkast tagasi tipptiimide sekka tõusnud talli igapäevaelu, ent ametinimetus on tal jätkuvalt "asetätija". "Frank on võistkonna juht. Ta on seda alati olnud ja jätkab seal nõnda kaua, kuni me leiame ta ühel päeval näoli töölaual," sõnas naine oma isa kohta, kes on 29 aastat tagasi toimunud autoavarii tõttu aheldatud ratastooli.

"Frank on kohal 24-7. Ta veedab kontoris rohkem aega kui keegi teine. Ta armastab seda ala ning suhtub sporti jätkuvalt kirglikult. Aga tal on ka oskuslik abipersonal, keda ta talli igapäevaelu juhtimises usaldab," sõnab Claire Williams.

Williams paikneb pärast tänavuse hooaja esimest nelja GPd 10 meeskonna konkurentsis 3. kohal, piloodid Felipe Massa ja Valtteri Bottas on vastavalt 5. ja 6.

Samal teemal

27.04.2015
Williamsi meeskond hiigelkahjumist: see on eelneva aasta pohmell!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee