VIDEO | Flora fännid kiitsid ründajat Juri Gagarini ja Matti Nykäneni ülistuslauluga (2)

Ott Järvela, 28. aprill 2015 23:20
Flora ründaja Sakari Tukiainen käis Sillamäe Kalevi üle saavutatud 2:1 võidu järel teda lauluga kiitnud fänne isiklikult tänamas.Foto: Laura Oks
Eesti jalgpalli karikasarja veerandfinaalis alistas Tallinna Flora täna õhtul 2:1 Sillamäe Kalevi tänu soomlasest ründaja Sakari Tukiaineni 12. ja 85. minuti väravatele. Flora fännid tänasid väravakütti soomlastele väga tuttava lauluga.

Nimelt võeti pärast Tukiaineni 2:1 väravat üles laul sõnadega "Lenda Sakari, lenda! Lenda! Lenda Sakari, lenda! Lenda! Tule väravaga tagasi!" ning viisil, millega on Soomes tehtud ülistuslaulud Juri Gagarinile ja Matti Nykänenile.

Originaaliks on 1986. aastal ansambli Miljoonasade loodud pala "Lapsuuden sankarille" (soome k "Lapsepõlve sangarile"), kus kiidetakse Gagarinit sõnadega, mille eestikeelne tõlge on: "Lenda Juri Gagarin, lenda! Lenda Juri Gagarin, lenda! Tule elusana tagasi!"

Loo kaverdas Soome ansambel Sleepy Sleepers, kes kohendas sõnad ümber legendaarse suusahüppaja Nykäneni ülistavaks. Just seda versiooni laulust kuuleb Timo Kotipelto esituses ka 2006. aasta mängufilmis "Matti".

Täna Lillekülas kõlanud laulu põhjal seisab Tukiainen nüüd (vähemalt Flora fännide silmis) ühes reas Gagarini ja Nykäneniga.

04.10.2015
Matti Nykäneni kontserdi katkestas pipragaasirünnak
01.05.2015
Vähemuses lõpetanud Sillamäe alistas Tammeka
29.04.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Flora peatreener Norbert Hurt: vähemuses vastase murdmine on pea alati raske
29.04.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Sillamäe Kalevi kapten: meil on kullašanss, Kalju ja Flora on püütavad