Sillamäe kaitsja Marius Cinikas teenis Flora mõlemad väravad löönud Sakari Tukiaineni kukutamise eest 39. minutil punase kaardi. Foto: Laura Oks
29. aprill 2015, 07:00

Flora oli üheksakesi lõpetanud Sillamäega suures hädas

Jalgpalli Eesti karikasarja veerandfinaalis alistas Tallinna Flora 2:1 Sillamäe Kalevi, kes mängis alates 39. minutist kaitsja Marius Cinikase rumala punase kaardi tõttu ühe- ja 77. minutist Darius Miceika vigastuse tõttu kahemehelises arvulises vähemuses.

Flora murdis end poolfinaali tänu ründaja Sakari Tukiaineni väravatele. Kui soomlase 12. minuti tabamusele vastas Sillamäe kapten Andrei Sidorenkov 22. minutil filigraanse karistuslöögiga, siis 85. minuti tabamus jäi kohtumise lõppsõnaks. Soomlane rammis lahtise palli seitsmelt meetrilt Sillamäe värava katusesse ning pani vahepeal "Putin, huilo!" viisi skandeerinud Flora fännid laulma hoopis viisi "Lenda Sakari, lenda! Lenda Sakari, lenda! Tule väravaga tagasi!".

Aga kõik võinuks minna teisiti ilma Cinikase 39. minuti lolluseta. Leedulane rebis karistusalast veidi väljaspool selja tagant käest tõmmates maha Tukiaineni, kes oli Sillamäe väravavahi Mihhail Starodubtseviga üks-üks olukorras. Kohtunik Kristo Tohver ei kahelnud hetkegi – punane kaart ja Cinikas duši alla.

Leedulase arulage tegu – polnud ju tegu mängu lõpufaasiga, kus võimalus viigistamiseks napp (kusjuures polnud ju ka kindel, et Tukiainen sealt üldse värava lööb) – defineeris kogu edasise mängu. Sillamäe istus kümnekesi tihedalt kaitses ja Flora proovis neid murda nagu oskas.

Flora ees seisnud pähkel hakkas teise poolaja edenedes üha enam murenema – mida aeg edasi, seda ohtlikumaks rohevalgete rünnakud muutusid. 77. minutil jäi Sillamäe väljakule üheksakesi, kui Darius Miceika sai vigastada, aga vahetused olid tehtud. 85. minutil otsustaski Tukiainen mängu saatuse.

Flora läheb kahele meistriliiga mängule FC Levadiaga vastu positiivse emotsiooni pealt. Lisaks Florale tagas täna koha poolfinaalis Paide Linnameeskond, kes alistas Infoneti duubelrivistuse 3:0. Ülejäänud kaks poolfinaali peetakse homme. Nõmme Kalju kohtub Jõhvi Lokomotiiviga ning FCF Tallinna Ülikool kohtub Tallinna Flora duubliga.