Korvpall

Houston ja Habe ootavad Clippers-Spurs võitjat, raju kohtumise võitis Spurs 

Martin Šmutov, 29. aprill 2015 08:52
Tim Duncan (21)Foto: Reuters / Scanpix
Korvpalliliigas NBA kaotas Houston Rockets küll ühe mängu, kuid rohkemaks Dallas Mavericksile võimalust ei antud, sest seeria lõpetati kodus võiduga 103:94. Nüüd saab Houston natuke puhata ja haavu ravida, sest nad ootavad seeria Los Angeles ClippersSan Antonio Spurs võitjat, kus Eesti aja järgi täna hommikul haaras võiduga 111:107 3:2 eduseisu Spurs.

NBA esimese ringi kõige huvitavamas paaris (loomulikult Clippers-Spurs) jätkus korralik andmine ja tõelises poksiheitluses, kus mõlemad pooled tundusid vahepeal olevat nokauteeritud, võttis napi võidu Spurs.

Kohtumise lõpp oli tõeline põnevusetendus: Spurs juhtis kolmega, Clippersi eest sai Blake Griffin kaks vabaviset, kuid eksis mõlemal. Laupalli sai Spurs, kuid nad kaotasid kohe palli ning tegid vea Matt Barnesile, kes tabas kaks vabaviset.

6,9 sekundit enne lõppu eksis Spursi pallur Danny Green kolmesega. Ja siis....seis on 108:109 Clippersi kahjuks.

Viimane rünnak.

Blake Griffin saab suurepärasest kohast viskele. MÖÖDA!

Kuid Clippersi keskmängija DeAndre Jordan küünitab pallini ja lükkab selle korvi. Publik hullub! Kuid kõlab vile! Pall oli kohtunike arvates veel korvi kohal ja NBA reeglite kohaselt ei tohi seda siis puutuda. Nii oli ja videokordused kinnitavad kohtunike otsust. Korv ei loe!

Mängida on 4,9 sekundit. Spurs suudab palli mängu panna ja 4,1 sekundit enne mängu lõppu tehakse viga Danny Greenile. Meenutame, et seis on 108:107 Spursi kasuks. Green tabab esimese ja eksib teisel viskel, kuid saab ise lauapalli ja suunab selle meeskonnakaaslasele!

1,2 sekundit enne mängu lõppu läheb vabaviskejoonele Kawhi Leonard, kes tabab mõlemad visked ja mäng on läbi.

Seeria kuues mäng toimub San Antonio koduväljakul.

Varasemas öises kohtumises pallis Dallas oma ellujäämise nimel, mistõttu lõid kired mitmel korral lõõmama:

Houstoni eest särasid, nagu ikka, James "Habe" Harden (28 punkti ja kaheksa korvisöötu) ja Dwight Howard (18 punkti ja 19 lauapalli). Samuti oli tasemel kohamängudes väga hästi pallinud Josh Smith, kes viskas 20 punkti ja noppis kaheksa laupalli.

Dallase eest oli nii mängu kui ka seeria parim Monta Ellis, kes viskas 25 punkti.

Mis saab Dallasest uuel hooajal, on väga hea küsimus, sest praktiliselt kindlasti lahkub peaaegu kõigiga tülli läinud ja viimased mängud seetõttu pingil istunud mängujuht Rajon Rondo. Samuti räägitakse viskava tagamängija Monta Ellise lahkumisest ja Dirk Nowitzki tähistab juunis oma 37. sünnipäeva.

Kas teeme lõpetuseks natuke nalja ka? Kuidas saaks Eestis mõnda stuudiosse sellised naljaninad? Shaquille O'Neal lõhub Charles Barkley koera voodi, mis maksab 1000 dollarit. Tõenäoliselt ei olnud voodi mõelnud koera jaoks, mis kaalub ligi 150 kilo.

Ööl vastu homset lähevad vastamisi Atlanta Hawks ja Brooklyn Nets (2:2) ning Memphis Grizzlies ja Portland Trail Blazers (3:1).

Samal teemal

03.05.2015
Kas poolvigane Chris Paul tõmbas San Antonio Spursi dünastiale (ja ühele ajastule) joone peale?
01.05.2015
Nagu arvata oligi: Clippersile ja Spursile ei piisanud kuuest mängust. Chicago sõitis Bucksist üle.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee