Õed Luiged SoomesFoto: adidas
Toimetas Kaspar Koort 29. aprill 2015 12:36
Tippjooksjad õed Luiged käisid eelmisel nädalal Soome harrastussportlaseid treenimas. Õed nendivad, et võrreldes soomlastega on eestlased oluliselt aktiivsemad jooksuhuvilised.

Leila, Liina ja Lily Luik käisid Soomes linnajooksugrupi adidas heimo kutsel. Kuna Soomes tipptasemel maratonijooksjaid ei ole, oli põhjanaabrite huvi kolmikõdede Luikede juhendatud treeningu vastu suur. ”Näitasime tehnikat ja andsime nõu, väga keerulisi harjutusi teha ei saanud,” rääkis Lily Luik, kelle sõnul on eestlased oluliselt aktiivsemad jooksuhuvilised ja maratonidel osalejad. ”Tundub, et jooksubuum on alles Soome jõudmas,” oli Luik üllatunud.

Õdede selle aasta eesmärk on täita oma unistuse Rio de Janeiro olümpiamängude maratoni norm. Lähiajal on õdedel plaanis osaleda tähtsamatel ja lemmikumatel Eesti võistlustel: Maijooksul ja Narva Energiajooksul, Liina osaleb ka Viljandi Järve jooksul. Maraton on õdedel plaanis Pekingi maailmameistrivõistlustel augustis ja Leilal septembris Berliinis.

“Soovime, et oleksime olümpiamängude ajaloo esimesed kolmikud, kes stardivad maratonile samalt stardijoonelt,” sõnasid õed Luiged, kes on tuntud ka hüüdnimega Trio to Rio.