Õhtuleht.ee, 29. aprill 2015, 20:46
Tartu Rock võitis Rakvere Tarvast ning viigistas seeria.Foto: Mati Hiis
Eesti korvpalli meistrivõistluste poolfinaalseerias võitis Tartu Rock võõrsil 71:65 Rakvere Tarvast ning viigistas seeria seisu 1:1. Rocki poolelt tegi hiilgemängu Janar Talts, kes viskas 15 punkti ja võttis 19 lauapalli. Tarvase parim korvikütt oli 26 silmaga Brandis Raley-Ross.

20:39

Tänan jälgimast, kena õhtut!

20:39

Ja mäng on läbi, Rock on võitnud 71:65!

20:38

Ja mäng läbi! Võiduvise Augustas Peciukeviciuselt, kes tabab viimastel sekunditel raske kolmese ning kuigi Haughton surub palli korvi, siis on Rock arvatavasti siiski võitja. 14 sekundit lõpuni ja Rock peal 71:64.

20:36

Viimane minut käib ja seis on endiselt 62:67!

20:34

Raley-Ross tahab Tarvase vägisi mängu tagasi tuua! Kaks vabaviset ja keskpositsioonivise ning ameeriklase juhtimisel on Tarvas lähemale tulnud - seis 62:67 Tarvase poolt vaadatuna.

20:29

4.02 minna ja seis on 63:56 Rockile. Kas Tarvas suudab kodupublikut rõõmustada ja mängu veel tagasi tulla?

20:23

Raley-Ross ei lase rongil niisama lahkuda! Raske kolmene ja vahe seitsme silma peal.

20:20

Kas rong hakkab Tarvaseta jaamast sõitma? Talts skoorib taas, seis juba 57:47 Rockile.

20:19

Valus kolmene Taltsilt! Rocki tähtmängija viib koduklubi 8 punkti kaugusele, lisaks 13 silmale on Talts võtnud ka 16(!) lauapalli.

20:17

Ja viimased kümme minutit saavad alguse!

20:16

REINAR HALLIK! Kohati uskumatu kolmene koondislase poolt, keda segasid hästi kaks Rocki mängijat. Hallikut see siiski ei kohutanud ning viimase veerandaja eel on Tarvas taga vaid viie punktiga - 47:52.

20:14

Kolmandat veerandaega mängida 40 sekundit, seis 50:44 Rockile.

20:13

Kodus mängiv Rakvere saab nautida koduseinte tuge.

20:13

Korvpall tõmbab ikka ilusaid naisi ligi.

20:11

Ründelauda kontrollib Rock kindlalt, lisa lauapallidest saadakse rohkelt võimalusi, kuid väga hästi neid ära ei kasutata. Ütleme nii, et arenemisruumi on Gert Kullamäe hoolealustel rohkem kui küllaga.

20:09

Mängujuht Talts! Suurepärane pete ja sööt korvi all ootavale Timo Eichfussile, kes palli kindlalt korvi saatis. Paljud Tarva rünnakud lõpevad alles viimastel sekunditel, kuid Raley-Ross on imemees - ameeriklane on juba kogunud 15 silma, Rock juhib 48:42.

20:07

Kolmandat veerandaega on mängida 5 minutit ja 7 sekundit, Rock on pärast Toome lähiviset neljaga peal, kuid Tarvas suudab neile täna taas hambaid näidata. Teravaid hambaid, muide.

20:06

Kurbaselt kolmene ning Tartu juhib 42:40.

20:05

Janar Talts on juba noppinud 12 lauapalli!

20:04

OI-OI! Jan Špan sopsab kaugviske ja Tarvas on ühega peal! Küll läheks see seeria veel põnevamaks, kui Tarvas mängudega 2:0 juhtima läheks. Ja noh, kui veel mõelda, siis...finaal BC Kalev/Cramo - Rakvere Tarvas? Miks mitte!

20:02

Raley-Rossi ja Halliku korvid on võõrustajad toonud vaid kahe silma kaugusele! Seis 37:39.

20:01

Joosep Toome läheb pealt panema, kuid mehe lend on niivõrd nõrk, et David Haughton paneb probleemideta "kulbi".

19:59

Mõlemad pooled on oma esimesed rünnakud realiseerinud, seis 33:39 Rakvere poolt vaadatuna.

19:59

Tarvas mängib küllaltki lühikese koosseisuga, sest nelja veaga on hädas Julius Brooks, nende üks korvialustest jõududest.

19:58

Ja läheb!

19:57

Ja teine poolaeg on kohe-kohe algamas!

19:55

Rocki poolelt on seni kõige edukamad korvikütid olnud just Peciukevicius ja suur äär Joosep Toome - mehed on visanud 10 punkti. Lisaks on Toome lauast noppinud 7 lauapalli.

19:54

Tarva poolelt teevad täna ilma esimese mängu kangelane Brandis Raley-Ross ja Juris Umbraško, kes on mõlemad visanud 11 silma.

19:52
Ville Arike

Esimese veerandaja järel juhib Rock 19:14, jokkeriks on kerkinud kaks kolmest tabanud Augustas Peciukevicius (kokku temalt 8 p). Tarva liidri Brandis Raley-Rossi arvel on seni 7 punkti. Vabavisked on Rockil 9/5, Tarval 1/0.

Enne mängu:

Kahe lisaajaga avamängus kerkis Tarva kangelaseks Brandis Raley-Ross, kes rassis väljakul 49 minutit, mille jooksul viskas 41 punkti ja hankis 13 lauapalli, Rocki poolel sai kaksikduubliga hakkama Janar Talts (18 punkti, 12 lauapalli).

"Mängisime hasardiga, meil on võitlejad tüübid, kõik mehed võitlesid ja jaksasime täiega lõpuni. Nemad jäid oma klimpi sisse," muheles kohtumise järel Tara peatreener Andres Sõber ning tema kolleeg Rockis Gert Kullamäe tõdes omalt poolt: "Alguses justkui saime rütmi kätte, kuid mehed olid kanged, mäng korvi alla, mis alguses toitis, unustati ja läks punnitamiseks. Üks mees korraldas kontserdi ja meil polnud mängijat, kes ta maha võtnuks."

19:52

Teksiülekanne alustab, kui mäng on jõudnud esimese poolaja lõpuni. Pärast 20 minutit on seis 37:31 Rocki kasuks, kes kaotas teatavasti seeria esimese mängu kodus.