Foto: Aldo Luud
Merili Luuk 30. aprill 2015 07:00
Märtsis esilinastunud mängufilm "Vehkleja" räägib Sten Priinitsa vanaisast Endel Nelisest, kes vaatamata koolidirektori vastuseisule hakkab Haapsalus lastele vehklemist õpetama.

"Ausalt öeldes oli alguses raske leppida mõttega, et minu vanaisast tehakse film! Loo puänt on ikkagi vehklemistreener tolleaegses Eestis ning ilmselt oli süžee ikkagi väga huvitav," sõnab ta.

"Minu jaoks on see midagi palju enamat, kui lihtsalt üks hea film. Vaatasin seda ikkagi oma vanaisast ning päris palju oli hetki, kus mul jooksid üle kere külmavärinad," iseloomustab Priinits, kes võib ka ise tulevikus vanaisa ja praegu Katrina Lehist, Nelli Paju ja Kristina Kuuske treeniva ema Heleni jälgedes vehklemistreeneriks saada. "Perekonna pärast tahakski seda edasi teha!"

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Axter 30. aprill 2015 11:43
Et kultuurisündmustega kursis olla vaatasin ära. Mõte tekkis selline: tänapäeval pole võimalik konstrueerida lennukit, mis ei lendaks. Võib lennata paremini või halvemini, aga lendab igal juhul. Lihtsalt insenerlikud teooriad, mille põhjal lennukid projekteeritakse, ei võimalda mittelendavat lennukit teha. Aga filminduses midagi sellist nähtavasti pole. Enne seda filmi arvasin, et kinotegemise käsitööreeglid ei võimalda tänapäeval enam nii primitiivselt kehva filmi teha. Aga eksisin. Minu ettepanek on keelata selle filmi näitamine VANEMATELE kui 11 aastat.
just 30. aprill 2015 07:39
Soovin sellele perele edu,tervist ja palju õnne!

SISUTURUNDUS