86. suurjooks ümber Viljandi järveFoto: ALDO LUUD
Kergejõustik
1. mai 2015, 15:03

86. korda peetud suurjooksu ümber Viljandi järve võitis Roman Fosti, kes läbis 12 kilomeetrit ajaga 36.14. Mullu oli tema võiduaeg 25 sekundit kehvem.

Teise koha teenis Tiidrek Nurme treeningkaaslane, keenialane Ibrahim Mukunga Wachira (36.31), kolmas oli Fosti pikaaegne treeningkaaslane Sergei Tšerepannikov (37.57).

Kõrge koha teenis ka BC Kalev/Cramo füsioterapeut Priit Lehismets, kes lõpetas viiendana. (38.14).

Naiste arvestuses läks võit aga Eestist välja ja selle sai venelanna Jelena Sedova, kes üldarvestuses jooksis ajaga 41.09 välja 24. koha. Sedova kordas oma 2013. aastal saadud esikohta ja jäi enda püstitatud rajarekordile alla vaid kolme sekundiga. Liina Luik (41.45) oli teine ning pärjati ühtlasi Eesti krossijooksumeistriks.