TÜ/Rock - Rakvere TarvasFoto: ALDO LUUD
2. mai 2015, 19:18

Eesti korvpalli meistriliiga poolfinaalseeriat TÜ/Rocki ja Rakvere Tarva vahel läksid juhtima tartlased, alistades kodusaalis Tarva 86:73. Rocki parim oli Janar Talts 23 punkti ja 12 lauapalliga.
18:55

Kui tõsine on Augustas Peciukeviciuse vigastus, on veel selgusetu. Pärast mängu lamas mees pikalt veel platsil, hoides kubemest korralikult kinni.

18:52

Rocki parimana viskas Janar Talts 23 punkti (seejuures vabavisked 12/12) ja hankis 12 lauapalli, Joosep Toomelt 15 punkti ja 10 lauapalli ja Gert Dorbekult 11 punkti.

Tarva kasuks viskas Brandis Raley-Ross 24 silma, Reinar Hallik lisas 17 punkti.

18:43

86:69 Raley-Ross saadab Tarva fännide rõõmuks vahepeal korvi kaugviske, kuid seisu see enam siiski paremaks ei tee.

18:37

Nii tuleb teha! - näitab peatreener Kullamäe hoolealustele.

18:32

Raley-Rossi ja Tarvast ei päästa siin enam miski - 5 minutit on jäänud kohtumise lõpuni ning Rock, eesotsas Janar Taltsi vankumatu enesekindlusega on 15 punktiga ees.

18:26

67:52 Peciukeviciusest võiks saada vabalt ka iluvõimleja. Leedulane tegi palli korvi saates sellise tagurpidi pirueti, et hoia ja keela!

18:23

Laur ja Haughton vähendavad kohe neljanda veerandi alguses vahet 13 punktile, 9 minutit on aega. kas Tarvas jõuab?

18:20

63:46. Põnevus on siiski hetkel kadunud: Kuigi lisaks Raley-Rossile (hetkel 16 p) on suurenenud Halliku panus (12 p), ei mõjuta see hetkel Rocki domineerimist kuidagi.

18:16

61:44 Tarvas on korralikult minuti jooksul Halliku ja Spani toel 7 punkti järjest saanud, kuid vahe on siiski piisavalt suur. Või..? Kaks minutit kolmanda veerandi lõpuni.

18:11

59:36 Punn läks lahti - Rocki kaugviskeid tuleb uksest ja aknast korvi, tabas ka Sokk. Tarvas otsib viskekohti, kuid ei leia ning üpris ohtraks on läinud pallikaotused.

18:09

56:32.  Janar Talts kütab, mis hirmus. Surub pealt ning viskab kaugelt. Mehe arvele on kogunenud juba 21 punkti ning 7 lauapalli.

18:04

17 punkti on juba vahe ning Andres Sõber võtab mõtlemisaja: Millega Rock maha suruda? Või kas tartlased mängivad ise edusoonel olles edu maha?

18:02

45:32 Teist poolaega alustab kohe Taltsi kolmene.

17:48

42:30. Esimese poolaja lõpuks kasvatab Joosep Toome Rocki eduseisu juba 12 punktile. Ometi jätab tartlastegi visketabavus soovida (kaheseid 18st 11, kolmeseid 16st KÕIGEST 2), vastukaaluks Rakvere näitajad: kaheseid 20st 8, kolmeseid 8st 1).
Duo Toome-Talts toimib aga jätkuvalt, mõlemad mehed on visanud 11 punkti, Raley-Rossi 14 punkti vastu.

17:42

38:28. Reinar Hallik laiutab käsi - isegi, kui on olemas hea viskekoht, ei lenda pall mitte korvi, vaid ikka kaugemale. Tarval hetke parim punktitooja (üllatus-üllatus) Raley-Ross 12 punktiga, kuid temagi kaugvisked on läinud mööda.
Rocki parim hetkel Talts 11 punktiga, Toomel 9 silma.

17:39

36:26. Taltsi vabavisked kasvatavad järjest edumaad.

17:35

Andres Sõber ergutab hoolealuseid, kelle visked jätavad soovida.

17:31

28:24. Kolm on kohtu seadus, näitab Tarvas: ei lähe Halliku kaugvise ega Haughtoni korvialune vise, lõpuks saab mees siiski palli korvi suruda. Rock ei lase aga vahet väiksemana kui 2 punkti püsida, Kurbase lähivise viib tartlased jälle 4 punkti kaugusele.

17:26

24:19. Üks kaugvise läheb Dorbeku poolt sisse, Tarvas veel tagaajaja rollis

17:21

19:17. Raley-Rossi vabavise ning Spani lähivise toovad Tarva esimese veerandaja lõpuks kõigest kahe punkti kaugusele. Kuigi Gert Kullamäe lootis enne mängu, et kaugvisked võiksid Rocki mängu lõbusamaks teha, on pilt läinud mängu edenedes halvemaks: 8 kaugviskest on tabatud vaid 1 (Talts). On, mida parandada.