Manny Pacquiao ja Floyd MayweatherFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Viljar Voog 3. mai 2015 08:28
"Sajandi matšiks" ristitud kergkeskkaalu poksikohtumine Floyd Mayweatheri ja Manny Pacquiao vahel lõppes esimese võiduga. Lõpuks said määravaks kohtunike hääled, sest kumbki sportlane kordagi matti ei musitanud.

Enne kohtumist olid eksperdid üksmeelel: kui Pacquiao tahab Mayweatherile korraldada profikarjääri esimese kaotuse, peab ta avakellast alates ameeriklasele usinasti peale käima. Üllatuslikult oli see aga Mayweather, kelle kaks paremsirget esimeses raundis sihini jõudsid ning Pacquiao suutis nõrkade löökidegagi vastast tabada vaid käputäiel kordadel. Filipiinidelt pärit poksija statistika oli nirumast nirum – esimese kahe raundi peale sai ta Mayweatherile pihta harvemini kui iga viienda üritatud löögiga.

Ent 12 raundi on pikk aeg ning vaikselt sai Pacquiao oma löögimasina tööle. Neljandas lipsas ta tugevam vasak käsi Mayweatheri kaitsest läbi ning silmnähtavalt üllatunud ameeriklane avastas end nööridest abi otsimas. Pacquiao ei suutnud siiski oma hetkelist edu ära kasutada ning järgmises raundis poksis Mayweather ülikonservatiivselt – kümnesentimeetrise siruulatuseduga jänki hoidis pika vasaku käega Pacquiaod distantsil ja jahutas korraks lõkkele läinud söed.

Sama stsenaarium kordus ka järgnevatel minutitel – Pacquiao surus kuuendas raundis, Mayweather kontrollis seitsmendas. Rohkem jõudemonstratsioone filipiinlane ka ei korraldanud ja viimased raundid kõiguti lõpuvileni ilma, et kumbki sportlane kordagi matilt tuge oleks otsunud.

Pärast 36 poksiminutit olid numbrid selged – kuigi Mayweather ja Paquiao sooritasid matši peale enamvähem võrdsel arvul lööke, vastavalt 435 ja 429, oli täpsuses vahe mäekõrgune – jänkil jõudsid pärale 148 matsu, Pacquiao suutis pihta saada vaid 81 löögiga. Seega said kohtunikud teha ühehäälse otsuse: 118:110, 116:112 ja 116:112 punktidega sai juubeldada Mayweather, kes pole oma 48 matši pikkuse profikarjääri jooksul veel kordagi võiduta jäänud.

"Ta on kõva võitleja ja kergitan kaabut," jagus võidukal poksijal kiidusõnu ka talle WBO meistrivöö loovutanud Pacquiaole. "Teadsin, et ta võidab mõne raundi, aga ma hoidsin teda võimalikult kaugel. Mõistsin, et kui ta endale lähedale luban, tekib mul probleeme. Tegime mis tarvis," oli Mayweatheri lühike kokkuvõte matšist.

38aastane poksija kinnitas matšijärgses intervjuus oma varasemat plaani õige pea erru minna. "Minu viimane võitlus tuleb septembris ja siis on aeg kindad varna riputada. Ma saan ju varsti 40," rääkis Mayweather.

Paquiao jäi oma kommentaarides kidakeelseks selgitades vaid, miks ta viimastes raundides Mayweatherit pommitama ei läinud: "Oli hea võitlus. Ta ei teinud suurt midagi, hoidis ainult kaugele. Ma sain talle palju kordi ligi ja arvasin, et võitsin."

Kogu austuse juures - Pacquiao eksib. Mayweather on teenitult tšempion!