Auto-Moto uudised

FOTOUUDIS | Ralf Aron tõusis Itaalia vormel-4 meistrisarja liidriks (1)

Toimetas Kaspar Koort, 3. mai 2015 18:50
Ralf Aron VallelungasFoto: ACI
Itaalia vormel-4 meistrivõistluste avaetapil Vallelunga ringrajal võitis Ralf Aron kaks sõitu kolmest ja tõusis kokkuvõttes punktitabeli liidriks.

Kvalifikatsioonis sõidetud ringiaegade põhjal kindlustas Ralf endale parima stardikoha esimeseks sõiduks ja neljanda stardipositsiooni kolmandaks sõiduks. Kogu kvalifikatsiooni kiireim ring aga andis 17-aastasele eestlasele viis lisapunkti punktitabelisse.

Samal teemal

Laupäeval toimunud esimest sõitu parimalt stardikohalt alustanud Ralf Aron tegi väga hea stardi ja hakkas iga ringiga kasvatama vahet lähimate konkurentide ees. 28 minutit + 1 ring kestnud võistluse finišis oli Prema Powerteami sõitja Ralf Aroni edu teise koha saavutanud brasiillase Joao Vieira ees kasvanud ligi kuuele sekundile. Kolmandana ületas finišijoone venelane Robert Shwartzman.

Ralf Aron: "Loomulikult olen võidu üle väga õnnelik, aga homme seisavad siin Vallelungas ees veel kaks sõitu ja kindlasti tahaks ka need võita.“

Pühapäeva hommikul toimunud teisele sõidule startisid esimese sõidu kümme paremat pööratud järjestuses ja seega pidi Ralf alustama 10. stardipositsioonilt. Kahjuks aga suri stardihetkel Ralfi autol mootor välja ja nii sai eestlane stardijoonelt minema alles eelviimasena ehk 25ndana. Hea sõiduga tõusis Ralf lõpuks küll 11. kohale, kuid punktilisa see ei toonud.

Kolmandat sõitu neljandalt kohalt alustanud Ralf tegi väga hea stardi – jõudis esimesse kurvi kolmandana, paar kurvi hiljem tõusis juba teiseks ja 9. ringil möödus liidrina sõitnud tiimikaaslasest ning asus võistlust juhtima. Seda kohta ta enam ei loovutanud ja noppis kindlalt teise võidu.

Ralf Aron: "Olen nädalavahetusega väga rahul. Tiim tegi suurepärast tööd ja auto oli väga hea. Kahjuks küll suretasin teise sõidu stardis mootori välja, aga õnneks jagati selles sõidus poole vähem punkte ja seega konkurendid väga palju sellega edu ei saavutanud.“

Kokkuvõttes teenis Ralf Aron 56 punkti ja sarjas teisel kohal on tema tiimikaaslane Guan Yu Zhou, kellel punkte koos 31. 

Samal teemal

02.10.2015
Eesti vormelilootuse sooviks on kihutada sarjas, mille on võitnud Lewis Hamilton
12.06.2015
Ralf Aron võitis kolmest sõidust kaks ja kindlustas Itaalia F4-sarja liidrikohta
08.06.2015
Ralf Aron – Asmeri ja Korjuse abil Schumacherist kiiremaks
26.03.2015
Vormelilegend Michael Schumacheri poeg edestas napilt Eesti võidusõitjat