BC Kalev/Cramo pääses kindlalt finaali, kus neile tuleb vastu kas Tartu Rock või Rakvere Tarvas.Foto: MATI HIIS
4. mai 2015, 22:49

Korvpalli Eesti meistriliigas selgus esimene finalist, kui BC Kalev/Cramo alistas Rapla Tyco kolmandat korda, seekord 94:71.
20:40

Kalevi edukaimad korvikütid olid 18 punktiga korvialused jõud Oleksi Petšerov ja Keith Benson, 14 punkti lisas Scott Machado. Rapla parim oli 16 punktiga Domagoj Bubalo, 12 silma lisasid nii Rait-Riivo Laane kui Ernestas Ezerskis.

20:36

94:71 - Mäng on läbi ja Kalev finaalis.

20:23

78:67 - Vahe püsib, lõpuni 5 minutit.

20:14

64:54 - Kolmas veerand on läbi. Kalevil on jõudnud neli (Veideman, Petšerov, Machado, Benson) ja Raplal kolm (Laane, Bubalo, Keerles) kahekohalise arvu punktideni.

20:09

59:49 - Veideman ja Machado kruvivad Kalevi edu kahekohaliseks (28. minut).

20:02

51:44 - Kolmas veerand on alanud võrdselt, 25 minutit mängitud.

19:46

Rapla: Laane 9, Ežerskis ja Bubalo 7, Keerles 6, Soo 5, Paasoja 2.

19:45

Kalevi punktiarve eest hoolitsebki peamiselt eesliin. Benson on lisanud 10, Kupšas 6 punkti. Teised mehed: Veideman 5, Machado 4, Singler 3, Arbet 2.

19:44

Esimese poolaja resultatiivseimaks kerkis 13 punktiga vigastuspausilt naasnud Oleksi Petšerov.

19:41

43:36 - Poolaeg on läbi, Kalev võitis teise veerandi 26:14.

19:38

41:34 - Petšerovilt paar kolmest järjest ja Kalevi edumaa suureneb tasapisi (19. minut).

19:33

33:30 - Laane leiab korvi alla murdes järjest pragusid, kust pall Kalevi korvi toimetada (temalt 9 punkti). Platsi teises otsas saab Keerles 3. vea.

19:30

31:28 - Kolmel korral näitas tabloo viigiseisu, kuni Veidemani kaugvise viib Kalevi pärast seisu 2:0 uuesti juhtima (15. minut).

19:26

21:24 - Benson saab 13. minuti alguses juba kolmanda vea, väljakule tuleb Mindaugas Kupšas.

19:21

17:22 - Esimene veerand läbi. Kiirelt 7 punkti toonud Petšerov aitas Kalevi viisakama seisuni. Raplale on Soo ja Ežerskis toonud 5 silma.

19:15

10:18 - Järgmisel rünnakul võtab Petšerov CJ Barksdale'i uuesti üks-ühele ette ja lisab veel kaks punkti. Kas nii lihtsalt hakkabki nüüd asi käima?

19:14

Too avabki kohe vabavisetest isikliku punktiarve.

19:13

Kalevil ei tule rünnakul midagi välja ja Varrak saadab Petšerovi väljakule (7. minut, seis endiselt 6:18).

19:11

Rapla viiest esimesest kolmesest on tabanud neli ja Bubalo teeb 18:6 (5 minutit)!

19:06
Ville Arike

Kui eelmises, Raplas peetud mängus võitis Kalev esimese veerandaja 35:12, siis nüüd on asi liikumas vastupidises suunas - kahe minutiga 10:2 Raplale!