Käsipall

Finaali avamängu otsustas viimase sekundi vise! (2)

Ott Järvela, Kehra, 6. mai 2015 07:00
VÕIDUMEES! Henri Hiiend (vasakul) süleleb viimasel sekundil 7 meetri karistusviske realiseerinud päevakangelast Ardo Puna. Foto: Teet Malsroos
Käsipalli Eesti meistriliiga finaalseeria avamängu saatus taandus ühele standardolukorraga. Seisul 27:27 koos lõpusireeniga määrati Serviti kasuks 7 meetri karistusvise. Ardo Puna säilitas külma närvi, saatis palli Kehra puurivahi Mikola Naumi selja taha ja tõi Servitile võidu!

"Ei oska kirjeldada, mis mu peas toimus, kui viskele läksin. Aga kui pall võrku läks, oli pingelangus tohutu," sõnas päevakangelane Puna. "Eelmisel hooajal oli mul korra sarnane olukord, et kui viskan sisse, saame lisaaja, aga kui mitte, siis kaotame. Panin toona kah sisse. Seni on õnn minu poolt olnud."

Samal teemal

Serviti peatreener Kalmer Musting kiitis 22aastast mängu-meest pingelises olukorras külma närvi säilitamise eest. "Kui Ardo viskele läks, siis arutasime abitreener Rein Suviga ja tema pelgas hullemat varianti, et hakkab vinti viskama. Õnneks ei visanud. Mina arvasin, et ta teeb asja ära. Tegigi. Tubli mees! Ardo on võistkonna liider ja peab sellised viskeid just sellisel hetkel tegema!"

Kehra juhendaja Jüri Lepp kritiseeris aga kohtunikepaari Toomas Heinla – Gennadi Aleksandrov. Kehra alustas viimast rünnakut 25 sekundit enne lõppu, ent puterdas palliga, mille peale tõusis passiivse mängu märgiks kohtunike käsi, mis sundis Kehrat viset otsima, mis sooritati, aga oli hädine.

Kui passiivsuse fikseerimise kritiseerimisel hoidis Lepp end tagasi, siis 9 sekundit enne lõppu kontrasse sööstnud Serviti kasuks lõpusekundil antud karistusviskega ei jäänud Kehra juhendaja üldse nõusse. "Kohtunikel on raske vilistada, ent viimases olukorras mina küll mingit 7 meetri karistusviset ei näinud. Aga seekord võttis kohtunik Aleksandrov sellise otsuse vastu ja meie peame sellega leppima."

Seeria edasist kulgu silmas pidades pani koduväljakul saadud kaotus Leppa kahetsema: "Õnneks on kõik veel võimalik, aga kahjuks oleme trumbid Põlva kätte andnud."

Parandamisruumi näeb ka Serviti juhendaja Musting: "Teisel poolajal ilmnes meie vana häda – positsioonirünnakutel polnud meest, kes võtnuks viske enda peale. Olen väga palju lootnud Andrei Ternovõi peale, aga täna ta ei vedanud välja."

Kolme võiduni mängitava seeria teine kohtumine toimub reedel Põlvas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee