Kuningas viigistas seeria ja habemega mees tegi sedasama

Martin Šmutov, 7. mai 2015, 07:50
James Harden (13) ja J.J. Redick (4)Foto: Reuters / Scanpix
Korvpalliliiga NBA kohamängudel viigistasid seeria nii Cleveland Cavaliers kui ka Houston Rockets, kuigi koduväljakueelis on nüüd ikkagi nende vastastel. Ehk oma omapärane seegi, et kõik neli teise ringi kohtumist on nüüd viigis 1:1.

Mängupäeva põnevaimas kohtumises alistas Houston täna hommikul kodus Los Angeles Clippersi 115:109. Tegemist oli mõneti omapärase mänguga, sest meeskonnad viskasid kokku 96 (!) vabaviset. Seda seetõttu, et mõlemas meeskonnas on mõned kohutavalt halvad viskajad. Näiteks Rocketsi keskmängija Dwight Howard tabas joonelt 21st viskest 8. Samas Houstoni täht James "Habe" Harden tabas oma 15st vabaviskest kõik.

Vabavisete põhjal võiks öelda, et mäng oli päris füüsiline ja hagu anti kõvasti, kuid mõnikord keerati vint mõnuga üle. Selles klipis esineb Corey Brewer, kes kandideerib esitusega kaskadööri-Oscarile.

Küll aga pole tulemus Los Angelese jaoks katastroof, sest teist mängu järjest palliti oma parima mängijata ehk Chris Paul pidi jalavigastuse tõttu kohtumist taas kõrvalt vaatama. Nii võib Clippers tunnetada, et kui Paul tagasi tuleb, suudavad nad seeria enda jaoks kindlustada, sest tänagi oldi mängus selgelt sees ja kohtumine otsustati alles viimase veerandaja lõpus, kui hoogu läks Harden.

Harden viskas lõpuks 32 punkti. Los Angelese eest oli parim Blake Griffin, kelle arvele jäi 34 punkti.

Öö teises mängus pani Cleveland Cavaliers asjad Chicago Bullsi vastu paika juba esimese veerandajaga, võites selle 38:18. Järgmised veerandajad olid punkt-punkti heitlused ja Cavs sai seega kindla 106:91 võidu.

Cavsi parimana viskas LeBron "Kuningas" James 33 punkti, Kyrie Irving lisas 21 punkti.

Esimest korda mitme kuu jooksul kandis LeBron jälle peapaela. Mida see tähendab, ei tea, kuid USAs peetakse oluliseks nüansiks. Samas – isegi peapaelaga ei sujunud kõik ideaalselt.

Kaotajate parim oli ehk mängujuht Derrick Rose, kes viskas 14 punkti, jagas 10 söötu ja noppis seitse lauapalli.

Täna öösel mänge pole ehk NBA-sõbrad saavad rahulikult magada ja end välja puhata. Küll aga jätkuvad kohtumised ööl vastu laupäeva, kui vastamisi lähevad needsamad paarid.

Laupäeva öösel vastu pühapäeva kohtuvad pärast kolmepäevast pausi taas ka Washington Wizards ja Atlanta Hawks ning Memphis Grizzlies ja Golden State Warriors. Nagu varem öeldud, on needki paarid viigis 1:1.