Kergejõustik

GALERII | Vaata, kas leiad end Tartu Jooksumaratoni piltidelt (3)

Õhtuleht.ee, 10. mai 2015, 17:38
Lõuna-Eestis peeti täna 33. Tartu jooksumaraton. ANNI ÕNNELEID
Täna toimunud 33. Tartu Jooksumaratonil oli parim keenialane Ibrahim Wachira Mukunga, kes alistas kahe viimase aasta parima Roman Fosti. Kolmas oli Kaupo Sasmin. Naistest võidutses Liina Luik.

"Teadsin, et Fosti on viimasel kahel kilomeetril tugev. Püüdsin seetõttu pidevalt tugevat tempot teha ja kõik õnnestus," rääkis Mukunga, kes tegi kibeda konkurendiga vahe sisse juba enne poole võistlusmaa läbimist. Keenialase lõppajaks 23km pikkusel distantsil kujunes 1.13.23, mis jääb küll paari minutiga alla senisele üldrajarekordile, kuid on samas üle kahe minuti parem, kui senine eestlaste rajarekord.

Fosti jooksiski tegelikult täna kiiremini, kui kahel viimasel aastal ning tegi ajaga 1.14.54 uue eestlaste parima aja Tartu Jooksumaratonil. "Eestlaste rajarekordi üle on muidugi hea meel. Vähemasti olen ise edasi liikunud. Aga loomulikult ei läinud ma täna teise koha peale jooksma," sõnas Fosti pisut pettunult.

"Ilmselt tegin endale kiire algusega liiga ja olin seetõttu distantsi keskel kange. Lõpus sain ennast jälle käima, aga siis oli juba hilja. Ibrahim oli kaugel ees," lisas Fosti.

Kolmanda koha sai ajaga 1.16.02 Kaupo Sasmin, kes enda sõnul teadis algusest peale, et see on täna maksimumeesmärk. "Teadsin, et Ibrahim ja Roman on tugevamad. Püüdsin ülejäänute eest ära joosta ja sain vahe sisse. Teadsin, kaugel esimesed on, aga tagumistega tegelikult vahet ei teadnudki. Selles suhtes oli raske, aga suutsin kohta hoida," sõnas Sasmin.

Naistest oli parim Liina Luik, kellel piisas võiduks tugevast treeningjooksust ajaga 1.29.07. "Läksin starti mõttega teha üks tugev tempojooks, kus alustan rahulikumalt ja lõpetan kiiremini," sõnas Luik. "Minu aasta kõige tähtsam jooks on Pekingi MM ja kõik senised jooksud on ettevalmistus augustiks".

Tartu Maratoni Kuubiku liidriks tõusis meeste arvestuses Ivar Ivanov, kes saavutas jooksus kõrge neljanda koha. Tänu neljanda koha eest saadud 15 boonuspunktile suutis ta mööda tõusta Vahur Teppanist, kes samuti tugeva jooksu tegi ja 17. kohaga lõpetas, kuid langes siiski üldarvestuses teiseks.

Naistest säilitas esikoha Tatjana Mannima, kes oli täna üldarvestuses 161. ja naistest 11. kohal. Teisena jätkab Reeda Tuula, kes täna oli 146. (naistest 9.). Kokku startis 23km ja 10km distantsil 4373 jooksjat ja kepikõndijat.

3 KOMMENTAARI

k
Krt miks mind pildil ei ole 10. mai 2015, 15:03
Kas sellepärast et ma ei käinud
.
Vaatasin, ... 10. mai 2015, 15:02
... vaatasin veel, aga ei leidnud. Muidugi----ma põle seal käindki ( Vabandust, jooksnud ).
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee