LeBron James purustas Chicago lootused ja Houston, meil on probleem

Martin Šmutov, 11. mai 2015 07:58
LeBron Jamesi võidukorvFoto: AFP / Scanpix
Korvpalliliigas NBA jätkuvad kohamängud ning kõik viimased päevad on toonud ühe dramaatilise lõpplahenduse: täna öösel oli selleks Cleveland Cavaliersi staari LeBron Jamesi vise.

Cleveland alistas Chicago Bullsi 87:84 ja viigistas seeria 2:2. Et mängitakse nelja võiduni, oleks Chicago võit olnud Clevelandi jaoks katastroofiline, sest siis pidanuks nad võitma kolm mängu järjest.

Et oleks kiirelt öeldud: just sellises seisus on nüüd Houston Rockets, mis kaotas Los Angeles Clippersile 128:95.

Kuid Cleveland oli viimase veerandaja alguses veel seitsme punktiga taga, kuid asusid ise juhtima ning Derrick Rose viigistas 8,4 sekundit enne kohtumise lõppu seisu.

Paari järgmine kohtumine on ööl vastu kolmapäeva ja Clevelandile on puhkust vaja, sest mängu lõpuks said viga nii LeBron James (lõpuks 25 punkti, 14 lauapalli ja 8 söötu) kui ka Kyrie Irving.

Teine öine mäng oli põnev esimese poolaja lõpuni ja selle võitis Clippers kuue punktiga. Ülejäänud mäng võideti aga skooriga 68:41. Kohtumise staar oli ehk Clippersi keskmängija DeAndre Jordan, kes viskas 26 punkti (ja 34 vabaviset!).

Küll aga ütles ESPNi statistikanurk, et kui Jordan oli platsil, on Clippers vastasest visanud 76 punkti rohkem. Kui Jordan on pingil, on Houston kaheksa punktiga peal. Ehk eks nüüd peab Houston nuputama, kuidas Jordan kiiresti pingile saada. Eksimisvõimalust Houstonil enam pole - nemadki kohtuvad ööl vastu kolmapäeva.