Brandis Raley-Ross (paremal) tõi täna 22 punkti. Seejuures tabas ameeriklane viimasel veerandajal ohtralt tähtsaid viskeid.Foto: ALDO LUUD
11. mai 2015, 20:51

NII SEE JUHTUS | Raley-Rossi viskekahur andis Tarvale närvilises pronksiseeria avamängus raske võidu (4)

Korvpalli Eesti meistriliigas mängiti täna esimene pronksiseeria kohtumine, kus Rakvere Tarvas võitis 70:64 Rapla Tycot. Seeria peetakse kahe võiduni, paari teine kohtumine on juba ülehomme Raplas.
20:47

Sellega on Õhtulehe ülekanne ka lõppenud, täname jälgimast ning kena õhtut!

20:46

Lõpuks ka mõned statistilised numbrid: Tarva edukaim korvikütt oli oodatult Brandis Raley-Ross, kes viskas 22 silma, Jan Špan toetas teda 16 punktiga. Rapla parimad olid 12 punktiga CJ Barksdale ja Martin Paasoja.

20:45

"Neljas veerandaeg läks nagu läks ja nüüd tuleb korrektiivid teha, kolmapäeval on uus mäng. Võibolla liiga palju oli lubamatuid pallikaotuseid sellise mängu juures, mis andsid Tarvale 10+ rünnakuid. Peame vaatama seda poolt rünnakul, et meil pallid ära ei kaoks ja kaitses, ma ei ütle nüüd, et maa-ala ei toimi, aga üldjoontes nipet-näpet Rakveret 60 punkti peal ei hoia, et kõige hullem polnud. Selg on vastu seina, enam pole kuhugi taganeda," sõnas Rapla loots Aivar Kuusmaa Delfile.

20:42

"Esimesed kümme ja teine kümme, meil läks aega, et end käima tõmmata. Nende mängurütm oli ka selline, et ei lasknud kiireks minna. Kodus mängisime ja võitsime, selle peale täna isegi mõtlesin. Suured südamlikud tänud rahvale, et saime kodus võidukalt lõpetada. Ma kujutan ette, kui me oleksime kaotanud, siis oleks väga raske Raplasse minna. Anname endast parima ja kui sellest jagub võiduks, siis on vägev," rääkis Tarva peatreener Andres Sõber Delfile.

20:41

Raske-raske võit, viimase veerandaja võitis Tarvas lausa 22:9. Rapla esitas küll südika partii, mis lubab oodata, et Rapla viib seeria otsustava mänguni.

20:40

Ja Tarvas on võitnud pronksiseeria esimese mängu 70:64!

20:39

Oliver Metsalu, kes Paasoja asemel mängu tuli, on teinud kaks kiiret pallikaotust. Kohutav, kohutav.

20:38

JA MÄNG ON ARVATAVASTI LÄBI! Väga raske kaugvise Jan Španilt sopsab läbi korvirõnga, kui rünnakul olid veel minna viimased sekundid. 70:64.

20:37

Ross paneb veel ühe väga võimsa kulbi, kui Soo rongina kiirrünnakusse jookseb. Enne tegi David Haughton siiski oma viienda vea. Veidi üle minuti minna ja Tarvas peal 67:64.

20:35

AGA LAANE PANEB KOLMESE! Kui tähtis oli see vise praegu Raplale? Väga! Seis 64:62, kuniks Umbraško Tarvasele kolm silma lisab.

20:34

Vigadega langeb välja Rapla Martin Paasoja, kes tegi täna südika partii - 12 punkti ja 5 lauapalli. Seis on 64:59.

20:32

Rapla on viimastel minutitel selgelt lühisesse jooksnud ja Tarvas juhib 63:57. Ross on mängu lõpus üle võtnud ja toob vast Tarva ka võidusadamasse. Mängida veidi üle kahe minuti.

20:27

Ja Ross paneb võimsa kulbi! Super lõpp ameeriklase poolelt, Janar Soo läks kiirrongina kiirrünnakule, kuid Ross tuleb tagant veelgi kiiremini ja blokeerib viske.

20:26

OI-OI! Kui külma närviga on Ross, kes tabab nurgast oma teise kaugviske. Väga-väga tähtsad visked ameeriklase poolt ja seis on 60:57. Viienda vea on äsja saanud Ernestas Ezerskis.

20:24

Rapla taas maa-alas, mis Tarvasele esimesel poolajal suuri raskusi valmistas. Seis on 57:55.

20:21

Raley-Ross on täna täitsa liimist lahti - on küll kogunud 17 punkti, kuid on teinud 4 pallikaotust ja tabavusprotsentki on kehv, mis kehv. Umbraško viigistab seisu, Tarvas on teinud 7-punktilise spurdi. 55:55.

20:20

Ebasportliku vea teenib Ezerskis. Väga rumal otsus, Tarvas oli minemas poolkiiresse, kui Rapla pallur ühe Tarva maha niitis.

20:18

Raley-Ross alustab kohe tähtsa kolmesega! 51:55.

20:17

Kas Tarvas suudab otsustaval veerandajal mängu pöörde tuua? Tänase mängu puhul on seda ausalt öeldes raske näha. Aga pall on ju ümmargune.