Jeff Teague (0) ja Paul Pierce (34) Foto: Reuters / Scanpix
Martin Šmutov 12. mai 2015 07:25
Lõppenud öö järel on peaaegu kõik korvpalliliiga NBA teise ringi seeriad viigis 2:2, ainsaks erandiks Los Angeles Clippersi ja Houston Rocketsi seeria, kus Clippersil on 3:1 eduseis.

Ööl vastu tänast viigistas võõrsil seeria esmalt idatsooni põhihooaja parim meeskond Atlanta Hawks, alistades jällegi ilma John Wallita pallinud Washington Wizardsi 106:101.

Kuigi mängu ilusaim korv jääb Washingtoni meeste arvele, ei suutnud nad viimastel sekunditel Atlanta eduseisu vähendada.

Samas, tuleb tõdeda, et ühes varasemas mängus viimasel sekundil võidu toonud Paul Pierce'il oli suurepärane võimalus kohtumine lisaajale viia. Mõni Washingtoni fänn väidaks ka, et Pierce'ile tehti viskel viga, sest mees ei saanud rahulikult maanduda – vastane kukkus tema alla ning seda võib NBAs käsitleda veana. Eks otsustage ise.

Atlanta poolelt viskas Jeff Teague 26 punkti ja tabas lõpu eel ülitähtsa kolmese. Washingtoni eest oli parim 34 punkti visanud Bradley Beal.

Teises öises mängus alistas läänetsooni hooaja parim meeskond Golden State Warriors võõrsil Memphis Grizzliese 101:84. Lõpuks ometi hakkasid paukuma Warriorsi kahurid, 33st kolmesest tabat 14 ja põhihooaja väärtuslikema mängija tiitli saanud Stephen Curry viskas 33 punkti.

Memphise eest oli parim 19 punkti visanud ja 10 lauapalli noppinud Marc Gasol.

Need meeskonnad kohtuvad taas ööl vastu neljapäeva. Ööl vastu homset on aga vastamisi Cleveland Cavaliers ja Chicago Bulls ning Houston Rockets ja Los Angeles Clippers. Kui Clippers võidab, võib neid oodata praktiliselt nädalane puhkus, mida kindlasti väga soovitakse.